| LoveSleep a întrebat:

Vreau si eu niste filme BUNE... Am cam vazut tot ce se putea vedea, dar poate... poate. Mersi.
P.S: Nu vreau 100. Doar câteva pe care le considerați "geniale".

Răspuns Câştigător
| khaterin a răspuns:

Filme: vampire academy, the mortal instrument citty of bones, the maze runner, hunger game, divergent, expelled
seriale: vampire diaries, reign, teen wolf, the originals, vampire knight (anime), gossip girl,

| LoveSleep explică (pentru khaterin):

"Divergent" pare interesant, in rest le-am vazut pe toate.

61 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Birdman ai văzut?

| LoveSleep explică (pentru NOname):

Nu l-am văzut. M-am uitat acum la trailer. Hmm, nu știu. Cred că merge.
Merci'.

| NOname a răspuns (pentru LoveSleep):

Cu plă'.

| LaLaura a răspuns:

Buna, mie imi plac foarte mult filmele psihologice, deci : se7en, a beautiful mind, inIntouchables( are si comedie, dar comedie buna, mie nu imi plac filmele de comedie, dar la acest film am ras rau, si e si o lectie de viata, ti-l recomand), fracture, the prestige, the pursuit of happyness, memento, identity, the number 23, the devil's advocate, the sixth sense, secret window, the skeleton key, triangle, 1408, exam, the green mile, cube, hide and seek.

| LoveSleep explică (pentru LaLaura):

Le-am vazut pe toate în afară de "Secret window".
Pare interesant.

| LaLaura a răspuns (pentru LoveSleep):

Chiar este si e mai greu de imaginat finalul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaLaura):

Nu cred ca ai dreptate. pe tot parcursul serialului se vedea ca e o persoana care o intereseaza mai mult bunastarea altora decat a lui. as fi spus alte cuvinte dar ii ziceam sfarsitul lui doub laughing

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu ma asteptam la acel final, dar daca tu l-ai anticipat, bravo esti bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaLaura):

Nu ma asteptam chiar la aia, dar dupa carcaterul lui, era de asteptat. oricum primul sezon mi-a placut la nebunie, cred ca l-am vazut de vreo 5 ori, dar celelalte 3, iac. nu au fost la fel. 2 a mai fost ceva de capul lui, dupa, praf si pullbere

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok... dar e o mica problema, nu stiu despre ce serial vorbesti, eu vorbeam despre un film "secret window", cred ca vorbesti despre prison break, care eu nu l-am vazut, am auzit despre el ca e fain, dar inca nu m-a tentat.
Deci, ce gandea mintea ta, spune laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaLaura):

laughing puteam sa jur ca era vorba despre Prison Break. greseala mea laughing

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca moare.sad

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i nimic laughing

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu incep cu sfarsitul, dar ca o colega mi-a recomandat serialul si nu stiu cum a ajuns sa-mi zica ca o sa moara. Eh. Asta e.

Pai daca te uitai la "Divergent" stiai cine e. E un baiat foooooarte dragut. Si e foarte matur.

| Pricked a răspuns:

The hunt
The hurt locker
The road
Prisoners
Silver linings playbook
Snatch
Donnie Darko
The green mile
Captain Phillips

| LoveSleep explică (pentru Pricked):

Pfuu merci', am văzut doar "The hunt", "The hunt locker","The green mile" dacă nu uit ceva. O să le iau pe rând big grin

| Pricked a răspuns (pentru LoveSleep):

K big grin

| JamilaGizeh a răspuns:

Sunt geniale astea
"I origins"
"Dracula Untold"
"The good lie"
"The life of Pi"

| faramatania a răspuns:

Filme bune; Predestination (2014),The Rover (2014),The November Man (2014),Gone Girl (2014),The Judge (2014),The Signal (2014),Road To Paloma (2014),Boyhood (2014),Big Eyes (2014),John Wick (2014),Cake (2014),Lucy (2014),Transcendence (2014),The Prince (2014),Sin City: A Dame To Kill For (2014), A Long Way Down (2014),The Captive (2014),The Imitation Game (2014),Seventh Son (2014),Before I Go To Sleep (2014),American Sniper (2014),St. Vincent (2014),Unbroken (2014),Alexander And The Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day (2014), Nightcrawler (2014),Vice (2015),Wild Card (2015),Taken 3 (2015), Everly (2015),Mortdecai (2015/trebuie să apară), Blackhat (2015/trebuie să apară)

| Doub a răspuns:

"La vita e bella"; "Suburbia 13"; "Se7en"; "The game"; "Gone with the wind" (e genial, desi nu cred ca o sa-ti placa tie); "The A-Team".

| LoveSleep explică (pentru Doub):

Le-am vazut pe toate.
Dintre cele descrise de tine "The a Team" mi-a plăcut cel mai mult. Oricum, era imposibil ca un film în care joacă Liam Neeson să nu fie genial :p
"Gone with the wind" l-am văzut cu fosta pea prietenă laughing Mi-a plăcut ideea în sine, dar în rest nimic.

Serial. Hmm, păi nu prea am timp de seriale și nu prea îmi plac.
Totuși, o să încerc, da' nu știu care.

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Eu "The a Team" l-am vazut acum cateva zile cu tata.laughing Hmm. Ti-am spus eu ca nu e genul tau de film.

Pai serial iti recomand "Prison break" ( La asta ma uit si eu momentan si e foarte tare), "Lie to me" si "The mentalist".

| LoveSleep explică (pentru Doub):

Acum îmi amintesc. Mai mulți prieteni mi-au zis să mă "apuc" de "Prison break".
Pare interesant dar, 4 sezoane e cam mult laughing
La al câtelea ești?

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

La primul.laughing). Abia m-am apucat. I don't want to see Stau cam prost cu timpul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Nu ai gusturi rele la seriale laughing asta e clar.

| LoveSleep explică (pentru Doub):

Nici eu nu stau prea bine cu timpul.
O sa vad smug
Da nu prea's de mine serialele. Mă uit la 2, 3 episoade și uit de ele laughing

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Eu incep un serial. Si a doua zi simt nevoia sa incep altul. Asta e.sad

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai.smugsmug

| LoveSleep explică (pentru Doub):

Eh, începi altul.
Te duci cu două o dată ca la "nu te supăra frate" laughing

Am văzut ieri un film destul de interesant și cred că ți-ar plăcea. Când ai timp..."Beastly".winking

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Hmm. Multumesc.happy.

| LoveSleep explică (pentru Doub):

N-ai pentru cewinking

| Doub a răspuns:

De ce nu incerci un serial?

| Sn4k3 a răspuns:

Wrong turn (seria)
Haunt
Haunting of Whaley house
The wicked
Percy Jackson 1, 2
The Maze Runner
Fast & Furious (seria)
Undisputed 2, 3
Paranormal activity (seria)
American Pie(seria)
21 and over
21 si 22 jump street
Cabin fever 1, 2, 3
Cabin in the woods
Bad boys 1, 2
Faster
Yeti : curse of the snow devil. Astea mi-au placut cel mai mult. Vizionare placuta!

| LoveSleep explică (pentru Sn4k3):

Le-am vazut aproape toate, in afara de cele Horror. Nu prea imi plac, habar nu am de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Abduction", "Stuck in love".

| LoveSleep explică (pentru anonim_4396):

Abduction l-am văzut, de Stuck in love am auzit, am citit ceva despre el, am văzut trailer-ul și nu-mi prea place.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Cum ti s-a parut abduction? eu cred ca e printre cele mai proaste facute filme care le-am vazut vreodata.

| LoveSleep explică (pentru anonim_4396):

Abduction mi s-a parut interesant.
Era draguță tipa aia :]]]

"Închisoarea îngerilor" e un film genial. Merită locul I pe IMDb.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Mi-a scazut stima fata de tine asta e clar laughing. daca ti-a placut porcaria aia si mai sus ai zis ca divergent e interesant e clar. totusi ramai pe "partea buna" daca ti-a placut inchisoarea ingerilor laughing.

| LoveSleep explică (pentru anonim_4396):

Păi nu e că au fost cine știe ce.
Eu cataloghez filmele în 3 feluri:
1. Nașpa.
2. Interesante
3. Geniale

Închisoarea îngerilor face parte din a 3-a categorie.
Celelalte sunt interesante.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Atunci uita-te si la care ti-am zis. o sa intre tot la geniale, crede-ma.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Bbb..bbbaaaaaa! Nu te lua de "Divergent". E genial filmul. Am citit si cartile. E Fooarte tare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

laughing daca tie iti plac chestiile astea cu tineri indragostiti la prina vedere e treaba ta. pentru mine a fost o imitatie idioata a lui Hunger games si twilight. toata lumea vor sa faca ca aia, buget mic (twilight) si incasari record dupa. asta e. nu imi plac filmele cu actori tineri, sunt slabe

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Nu s-au indragostit la prima vedere.
2. Mie nu mi-au placut "Hunger games si twilight." Mi se par niste porcarii.
3. Discriminezi. Ce ai cu actorii tineri? Ai vazut ce dragut e Theo James?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Naspa ca stii ca moare. tu ce faci cand citesti o carte. o incepi cu sfarsitul? laughing

cat despre punctul 3. habar nu am cine e ala. ce am cu actorii tineri, ca majoritatea nu joaca cine stie ce bine. imi plac filmele cu actori maturi, o interpretare calumea, nu prostii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The best of me, Enough, What's Eating Gilbert Grape-> genial filmul asta, e cu Depp si Dicaprio

| LoveSleep explică (pentru anonim_4396):

"Enough" nu mi-a plăcut foarte mult, dar a fost ok.
"The best of me" e un film bun, dar puțin prea romantic pentru mine. Da a fost interesant și mi-a plăcut.
"What's Eating Gilbert Grap" l-am văzut într-o noapte pe la 4 juma' când n-aveam somn si schimbam canalele plictisit. Destul de ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ca sa iti raspund si la intrebare.
American Gangster cu denzel, o drama foarte bun
Silence of the Lambs.(tacerea mieilor)
Inchisoarea ingerilor. daca iti plac astea si mai vrei lasa-mi mesaj, am o gramada de unde au venit astea laughing

| Țoglă a răspuns:

Apocalypto,GoodFellas

| LoveSleep explică (pentru Țoglă):

Le-am văzut. "GoodFellas" mi-o' plăcut mai mult.

| AdyColt a răspuns:

Mie imi plac: jocurile foamei, nr 23, cube, 1408

| AdyColt a răspuns:

A si mai e tare A long way down

| Mitrutz_Mitrut_1997 a răspuns:

Taken 1,2 si 3, Piratii din Caraibe, Transporter, Calul de lupta, Pianistul

| LoveSleep explică (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Le-am văzut, în afară de "Calul de luptă".
Nu prea îmi plac filmele de genu'.

| khaterin a răspuns:

Ai vazut si now you see me? e foarte fain

| LoveSleep explică (pentru khaterin):

L-am vazut. Genial big grin

| joker0 a răspuns:

Te poti uita la The Walking Dead nu e film e serial, dar nu de genu acasa tv.

| AntoniaSweet1 a răspuns:

DIVERGENT sau SUB ACEEASI STEA (amandoua au in rolul principal aceeasi actrita) primul e actiune/aventura cred, al doilea e de dragoste