| TwixulDrept a întrebat:

Vroiam sa va intreb. ca credeti ca s-a intamplat cu desenele bune? (animate ) Acum sunt niste porcarii. Pe minimax sunt doar de copii cu varsta intre 2 si 4 ani. Pe Disney Chanell (fost Jetix fost Fox Kids big grin ) sunt ori desene pentru copii de 3-4 ani ori de 9-10 ani si adolescenti.
Tin minte cand eram mica...erau niste desene superbee care erau cam de toate varstele gen : Zambetul lui sharon, misterele lui miss mallard, autobuzul magic, andresen povestitorul, viata cu louie, copii de la 402...
Acum ca au mai evolat tehnicile ...si toate sunt din ce in ce mai proste. pana ce desenele animate o sa fie inlocuite cu cele cu oameni. f proaste gen Oraselul Lenes! Voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| Duudy a răspuns:

Ahhh ce mult imi lipseste viata cu louie crying [mai ales glumele tatalui saurolling on the floor], Zambetul lui sharon day dreaming, copii de la 402, simsala grimm, printesa sisi si multe alte desene ce ma captivau pe atuncii laughing la cat de tari erau ar putea si acumhee hee
Hannah monatana l-) frate au inebuni toate fetitele de 5-6 anilaughing sau fratii jonas, etc.
Sincer cand ma plictisesc prea tarelaughing mai ma uit pe disney chanell la Phineas si Ferb laughing doar atatstraight face, deja a devenit prea enervanta chestia cu hannah montana, fetele dependente de fratii jonas de demi lovato si selena gomez chatterboxNu mi se pare nimic la ei atat de woowhee heeEu mai bine l`as venera pe louielaughing
byehappy

| Adelyna_3827 a răspuns:

Acum cand am citit numele lor mi-am adus aminte ce frumoase erau day dreaming si cat de mult tanjeam sa le vad o data si inca o data si inca o data...

Din pacate acele vremuri s-au dussad sunt de acord cu tine acum sunt numai porcarii crying

| lolwut a răspuns:

Ce vremuri...

| lolwut a răspuns:

Cand stateam in pat mancand budinca de ciocolata si ma uitam la viata cu louie... sau cand ma opream din facut teme ca sa-mi fac floricele pentru ca incepea copii de la 402... happy

| Frrramboise a răspuns:

Vaaaai, sora intru suferintza.si eu ma intreb acelasi lucru...
ce desene faine erau cand eram mica! stiam pe de rost episoadele din Simsalla grimm, ma uitam zilnic la "povestiri din cripta", iubeam zambetul lui sharon, nils holgerson sau cum se numea dragul de el.autobuzul magic, cu dorothy ann si ceilalti, blabla
acum., sunt cam mare de deseneele animate, dar mi-e foarte dor.
si cand vad la ce se uita fratele meu...de 5 ani.imi vine sa mor! pe minimax sunt niste desene de bebelusi, nu alta. oraselul lenes e cel mai stupid desen inventat vreodata, iar astea cu starurile disney "hana-banana" "jonas" "magicienii-de-nu-stiu-unde" "sonny -si gasca de fraieri" si altele.

| Vlad9371 a răspuns:

Poi uite aici un site cu desene animate bune http://www.desene-animate-online.net mie sincer mi-a placut ala cu tarzan si m-am uitat la toate episoadele chiar daca am 16 ani.

| Vlad9371 a răspuns:

Uitati-va pe siteul care vi l-am dat eu ca le gasiti pe toate care leati zis pana acu.

| eusicumine_9159 a răspuns:

Pai unele desene se maidau... Spre ex zambetul lui sharon, andersen povestitorul si autobuzul magic sunt pe minimax dar sunt rare adica dau un episo pe saptamana sau ceva de genul asta... viata cu louie imi placea si mie si copii de la 402 pe aste nule mai dau. erau desene frumoase dar acum dau numai tampenii! poate pentru ca sau schimbat generatiilelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu imi placeau foarte mult desenele ale...crying