| Celcestietot a întrebat:

Caut un film, dar nu mai tin minte multe detalii despre el. Tot ce stiu este ca era cu o echipa de astronauti care fac parte dintr-un program secret si calatoresc printr-o poarta interstelata (?) ajungand pe o planeta pentru a o studia. Ajung pe acea planeta, vine o furtuna puternica si cand acest grup da sa treaca prin acel portal pentru a se reintoarce, un astronaut se pierde, ramane pe acea planeta. Restul grupului se intoarce nevatamat pe planeta Pamant, iar acestia cred ca acel astronaut a murit. Acel astronaut de fapt nu este mort, chiar isi trage puterile din ceva material radioactiv de pe acea planeta si astfel supravietuieste. Acel material radioactiv face sa se contopeasca costumul de astronaut cu corpul acestuia, iar el devine captiv in acel costum. Acesta incepe sa capete puteri precum cea a elementului pamant, adica incepe sa poata ridica cu puterea mintii cantitati mari de pamant, de roci etc. El devine un villain si jura sa distruga planeta Pamant cand acel portal se reactiveaza la loc. Cum se numeste filmul? Dau funda!

NOTA : Nu stiu daca filmul era de la Marvel, de la DC sau de la vreuna dintre acestea mentionate!

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Fantastic Four, versiunea AMARATA din 2015
https://www.imdb.com/title/tt1502712/
de ce amarata? pentru ca ala de dinainte o avea pe Jessica Alba :P
Kate Mara nu se compara... EVAH!

6 răspunsuri:
| morfeo a răspuns:

Fantastic Four?

| gabicoo a răspuns:

Interstellar?

| Celcestietot explică (pentru Bizon95):

Chiar nu se compara Jessica Alba cu Kate Mara happy!

| Bizon95 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nop big grin

| Celcestietot explică (pentru gabicoo):

Nope. Era Fantastic Four (2015), dar multumesc oricumwinking!

| Celcestietot explică (pentru Bizon95):

Si eu cred la fel ca tine big grin