| proof a întrebat:

Caut un film pe care din pacate nu am reusit sa-l vad pana la capat, acum multi ani si doresc sa-l revad.Este de acum aprox 10 ani, poate chiar mai recent, 6-7 ani.Actiunea se petrece intr-un oras mare (L. A parca), este vorba de un grup de prieteni, la un moment dat apare o pana de curent pe intreg statul, haos prin orase, reusesc tipii astia sa isi ia cateva provizii si incearca sa plece din oras, peste tot erau numa jafuri, etc.Raman fara benzina undeva in pustiu si de acolo nu am mai vazut...stie cineva numele filmului? Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Am vazut un thriller filmat in stil hand-cam de-un "neprofesionist", ceea ce da mult realism ideii.In film sunt oameni obisnuiti care se poarta natural in situatia limita,nu sunt personaje stereotip,este povestea catorva prieteni care, la caderea noptii, s-au adunat la petrecerea de ramas-bun data de unul dintre ei care se muta undeva, departe.Un altul inregistreaza petrecerea cu o camera digitala, ca un amator.Brusc,are loc un mic cutremur si se produce acea pana de curent de care vorbesti.Apoi lucrurile scapa de sub control,se instaureaza o panica teribila in oras(orasul e NY si nu LA). Ceea ce convinge in film este ceea ce auzi dar nu vezi, reactiile si panica dincolo de ceea ce se poate vizual prinde. Spre final, totul o ia razna.Nu vreau sa-ti dezvalui subiectul dar filmul de care-ti vorbesc este"Cloverfield" la noi tradus "Monstruos".
http://www.imdb.com/title/tt1060277/

| proof explică:

Am vazut Cloverfield, cel pe care il caut este ceva in genul, numai ca era vorba de o pana de curent care produce haosul...cine ma ajuta? Mersi!

| proof explică:

Nu l-a mai vazut nimeni? Dau fundita.