| SynapseNinja a întrebat:

Ieri am terminat de vizionat "Chernobyl" și mi s-a părut foarte bine lucrat. Vouă? Din ce am auzit, acest miniserial ar fi acuzat de teorii conspirative, de minciuni sau ceva de genu din partea Rusiei; așa este?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Da, sunt suparati ca au facut americanii un serial bazat pe incidentul lor si pe langa asta ca cica au mintit si ca au mai bagat de la ei. Spun ei ca vor sa faca un serial bazat tot pe incidentul asta, dar cu versiunea lor a povestii, cum ca un agent CIA i-ar fi sabotat.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Serialu nu isi are rostul, documentarul poate fi vazut in Youtube care tine o ora jumate si acolo se vede realismul cum sa petrecut tot in realitate

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce era sa zica Rusia? Ca au dat-o in bara si era sa rada Europa de pe harta?

| PainTech a răspuns:

Poate ca americanii au exagerat putin. Nu le-as spune chiar minciuni.

Si mie mi-a placut.

| aumih16 a răspuns:

Totul este real! nu inventat! daca rusii au considerat asta ca nu e real! nu am ce sa le fac! probabil nu am de ce ii contrazice!

| aumih16 a răspuns:

Deci ceea ce este prezentat in acest mini serial! e real! s-a intamplat! da ma rog! daca rusii sunt de acord sa faca inca unul! atunci sunt si eu de acord! dar sa nu fie in engleza ca asta! sa fie ori in rusa ori in ucraineana! subtitrarea poate sa fie si in engleza! la noi subtitrarea poate sa fie si in romana!

| aumih16 a răspuns:

Chiar m-am intrebat soundtrack-ul asta sadic! folosit in mini serial! seamana cu aia a lui jean michelle jarre! francezul! oxygene!