| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda va rog frumos cele mai frumoase anime-uri romantice vazute de voi? Ma intereseaza sa fie scurte, sa aiba un sezon gen 12-13 episoade. Ofer funda! Va scriu ce am vazut eu asta ca sa nu il includeti in lista.
-Sukitte ii na eu
-Vampire Knight
-Trinity Seven
-Highschool DxD
-Yosuga No Sora
-Devil s Line
-Sword art Online
-Nanatsu No Taizai
-Rakudai kishi no cavalry
-Prison School
-Rosario to Vampire
Cam atat!
P.S. Daca include si ecchi cu atat mai bine laughing)
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Tsuki ga Kirei
Re:life
Ao Haru Ride
Clannad - dar sezonul 2 clannad after story e mai bun
Kuzu no Honkai - asta e putin mai trist
Nazo no Kanojo X - povestea pare putin dubioasa dar e dragut per total
Yesterday wo Utatte - ruleaza momentan si e la episodul 2 sau 3, pare dragut
Koi to Uso
Kimi no Iru Machi - foarte trist pe parcurs dar are un final dragut

Cand termini cu astea poti sa ma cauti pentru tura 2. happy

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru RoCkKiD):

Multumesc! Le voi lua pe rand si dupa ce le termin te contactez iar pentru altele noi, aseara am privit filmul Kimi no na wa cel pe care mi l-a recomandat Ineys, e foarte bun.

| RoCkKiD a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Ai zis ca vrei ceva cu episoade.

Daca iti plac fimele poti sa incerci si Koe no Katachi, si asta e dragut.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru RoCkKiD):

Da asa am zis, tocmai de aceea ti-am oferit si funda.Filmul mi-l mai recomanda si Simpatik, chiar in seara asta il urmaresc.Iti multumesc frumos, dupa ce urmaresc serialele recomandate de tine te voi contacta pentru tura 2 daca mai doresti sa ma ajuti happy

| RoCkKiD a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

OK, imi zici cum ti se par. big grin

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Elfen Lied (Erufen rîto) - unul dintre cele mai bune anime horror cu accente romanticewinking
Iar ca film anime recomand A Silent Voice: The Movie (2016) ( Koe no katachi)

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru Simpatic):

Buna! Multumesc pentru sugestii. Elfen Lied l-am vazut, iar filmul il voi urmarii in seara asta, voi incepe cu filmele si dupa cu serialele.

| Simpatic a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Cu placere

| Ineys a răspuns:

Uita-te la Kimi no na wa ( Your Name ). E in top 10 pe myanimelist si are doar 1 episod de 2 ore, e film nu e serial.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru Ineys):

Multumesc pentru sugestie, chiar l-am urmarit aseara, este foarte frumos, multumesc, din pacate nu va pot da funda la toti ca as face-o.

| Zorn a răspuns:

Orange, Your lie in April. Nu stiu daca o sa fie pe gustul tau, sunt romantice, mai mult spre drama.