| anonim_4396 a întrebat:

Salutare imi puteti spune cateva filme psihologice, gen Motivat sa ucida, O minte sclipitoare, Fight Club sau Tacerea mieilor, nu conteaza daca sunt vechi sau noi. Multumesc!

8 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Pan's Labyrinth, Memento, A Dangerous Method, Requiem for a Dream, Stoker, Mr. Nobody şi celelalte deja menţionate- Shutter Island, Inception, Identity, The Butterfly Effect, Side Effects, The Sixth Sense.

| OnuOnulică a răspuns:

The Stran 2014, The Last Time 2006, Source Code 2011

| faramatania a răspuns:

The Butterfly Effect (seria), Se7en (1995),Memento (2000),Fracture (2007),They Live (1988),Secret Window (2004),Identity (2003),Exam (2009),Source Code (2011),Side Effects (2013),The Double (2013),Shadow Dancer (2012)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc tuturor de recomandari!

| Kinus12 a răspuns:

Bună,cred că te pot ajuta.Inception este psihologic şi un film cam greu.Se7en dur dar la fel pshiologic, Source Code un film nici dur, nici greu.Requiem for a Dream vechi dar bun, iar Memento, de Nolan sper ca te-ar convinge
Cuplacere pentru ajutor.
happy

| Alesandraas a răspuns:

Shutter Island, Inception...
Merită vizionate dacă încă n-ai făcut asta!winking