| SynapseNinja a întrebat:

La producția unui film ce experți lucrează? Adică ce posturi muncesc la realizarea unui film, în afară de actori și regizor? Mersi.

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Producatori, scenaristi, persoane specializate in efecte speciale, actori, cascadori, persoane care fac recuzita, cameramani, editori, tipi care fac imagini 3d pe calculator, dubluri. Cum a zis si Aria, la finalul fiecarui film sunt numiti toti cei din productie si rolul lor, poti verifica

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Chiar pui intrebarea asta?!?
la ORICE film, daca stai sa te uiti la ce scrie dupa ce s-a terminat filmul o sa iti spuna fiecare angajat SI FIECARE POST PE CARE A LUCRAT!

la spiderman - homecoming am stat 15 minute si m-am plictisit vazand cati au lucrat la un film de animatie, si am stat ca sa vad twist-ul de la sfarsitwinking

| Sunshine123 a răspuns:

La finalul oricarui film, cand apare scrisul acela care se deruleaza in jos, sunt mentionate posturile care au avut un rol in realizarea lui. Acestea apar fie in engleza fie in romana, depinde de film.