| anonim_4396 a întrebat:

Salutare stiti serialul acela Gravity Falls? Daca da, atunci imi puteti spune daca exista un oras ca si acela sau aproximativ(cu fenemone paranormale, anomali si alte mistere?)

P:S:Vreau raspunsuri serioase.Dau Funda+Vot!

1 răspuns:
| CLCQ a răspuns:

Multe orase de pe glob au documentate, consemnate, fenomene paranormale, in special legate de case bantuite sau foste cimitire. Serialele/filmele de acel gen cumuleaza mai multe din aceste experiente si chiar le amplifica, le combina sau scenaristii mai inventeaza cate unul. Industria americana de filme este cea mai dezvoltata, de aici multitudinea de filme de acest gen. In plus, tot in statele unite, exista un segment de presa profilata pe acest gen de subiecte, plus ca ei au obiceiul, in dorinta de a mari tirajul/vanzarile, sa amplifice aceste fenomene.