| CiprianSim a întrebat:

Tocmai am cumparat online 2 bilete la film la cinema city si am bifat la inceput "cumparare si printare". Am completat tot ce trebuia de completat, iar la sfarsit am primit un cod pe care, am citit acolo, trebuie sa il introduc intr-un ATM din holul de la cinema city pentru a primi biletele. Am gresit eu pe undeva de nu am putut sa-mi printez biletele aici sau asta e singura metoda de a cumpara bilete online?
Multumesc si o seara buna!

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Biletele pentru cinemacity se printeaza acolo. La biletele printate de tine poti sa faci modificari iar cei care le verifica nu au cum sa verifice daca sunt si autentice sau nu. Asa ca mult mai sigura e varianta cu ATM-ul, unde primesti niste bilete in posesia carora nu poti intra altfel si nu le poti modifica.
Deci nu poti sa-ti printezi biletele, doar acel cod... Care e posibil sa nu-ti trebuiasca, din cate tin eu minte eliberarea biletelor se face scriind numarul de telefon... S-ar putea sa ma insel.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Codul primit il bagi in acel ATM din hol. Ai imprimanta acasa ca sa le printezi?