| CbtRaduRO a întrebat:

Am văzut un film horror în trecut. Îi gen filmul 11/11/11.
Nu îmi aduc aminte decat ca acțiunea, se întâmpla dimineața la ora 7.06. Adică gen la 6 și 66 minute (666).

10 răspunsuri:
| AwGenetix a răspuns:

Cate minute are o ora inteligentule? poate avea 66?

| crysty1222 a răspuns (pentru AwGenetix):

Hai ca si tu esti foate inteligent. Analizeaza situatia inainte sa scrii prostii. Omul a zis clar ca actiunea incepe la ora 7:06, iar daca te uiti mai atent o sa vezi ca a scris corect 6 si 66 de minute, pentru ca scazi o ora din 7, deci ramane ora 6, iar ce ramane, adica o ora + alea 6 minute ramase inseamna 66 de minute adunate, de aici reiese numarul 666. Baiatul doar a adunat alea 60 de minute cu alea 6 minute ramase. Fii mai atent la ce citesti.

| AwGenetix a răspuns (pentru crysty1222):

Nu inteleg care e sensul. daca scad 6 minute din ora 07:06 rezulta ora 06:54. daca e sa o luam pe minute ora 07:06 inseamna 426 minute, daca scadem 6 minute ramane 420minute. ce pana mea de inteligenti sunteti nu mai vreau sa stiu. vorbiti porcarii ori voi ori scenaristul care vi-a bagat in cap calculele cucului.

| Sn4k3 a răspuns (pentru AwGenetix):

Mai gandeste-te putin, poate-ti dai seama laughing

| crysty1222 a răspuns (pentru AwGenetix):

Tot n-ai inteles inteligentule laughing)). Deci, 666 reprezinta numarul diavolului. In filmul pe care baiatul respectiv il cauta, fiind un gen horror automat se face referire si la numarul 666. Acum, ca sa-ti iasa numarul asta 666 din ora 07:06 se calculeaza in felul urmator:
07:06 - 1 = 06:06 pentru ca am scazut o ora, bun
Dupa care, ora aia scazuta o transformam in minute, asta inseamna 60 de minute, adunate cu cele 6 ramase din 06:06 inseamna 06:66, caculat in asa fel incat sa reiasa numarul 666 specific filmelor horror. Intr-adevar, e gresit pentru ca nimeni nu o sa-ti spuna ca este ora 06:66, o sa-ti spuna ca este ora 07:06 pentru ca asa e corect. Dar scenaristul s-a gandit la o anumita ora in care ar fi cel mai bine sa inceapa actiunea horror, asa ca prin caculele lui imaginare s-a gandit la ora 07:06, ca sa-i reiasa numarul 666 de la care porneste toata actiunea, fiind un numar specific paranormalului.
Tu il faci prost pe baiat in mod indirect, in loc sa stai calm putin si sa te gandesti ca ideea de care iti spune el face parte dintr-un film, nicidecum ca s-ar fi gandit el la asta si ti-ar fi spus gresit timpul.

| AwGenetix a răspuns (pentru crysty1222):

Te agiți degeaba. scenaristu lu pește prajit. asa. scazi si aduni după bunul plac. facem un algoritm sa iasa 666. un rahat de film, l-am văzut e praf.

și da, am greșit ca am gândit ca copilu asta a greșit calcul de mimute. nu el, nebunu ăla cu filmu vietii

| crysty1222 a răspuns (pentru AwGenetix):

Majoritatea filmelor horror sunt niste porcarii. laughing)

| CbtRaduRO explică (pentru AwGenetix):

Dacă ai fi văzut filmul știai toată treaba.
În film specifică că actiunea se intamplă la 7:06. Adică la 6:66 după ora diavolului

| AwGenetix a răspuns (pentru CbtRaduRO):

Filmul l-am văzut. dar am tras imediat apa după el. bun de uitat, si atat

| HaiCaDa a răspuns:

Insidious sau The Haunting of Molly Hartley Cama astea ar fi pe topic și au chestii în comun cu 111111