| R3miXxa a întrebat:

Salutare tuturor as dori si eu explicatiile acelui documentar "The Secret" daca se poate sa-mi spuneti cam in ce consta acest documentar deoarece l-am vazut ca nu prea am inteles in totalitate explicatiile lor.

2 răspunsuri:
| annytzatza a răspuns:

Ideea filmului este gândirea pozitivă. Dacă vrei ca în viață să ți se întâmple lucruri frumoase, gândește-te la lucruri pozitive. Dacă vrei ca o dorință sau un vis să devină realitate, imaginează-ți că deja ai ceea ce îți dorești, vizualizează în minte faptul că dorința ta este deja îndeplinită, cât de fericită de face acest lucru. Spre exemplu dacă îți dorești foarte mult un prieten, atunci trebuie să te vizualizezi treaba asta în minte, trebuie sa te imaginezi că deja ai un prieten, că te plimbi cu el sau mai nu știu ce..., te gândești la cum ai vrea să arate acesta. Și peste un timp, nu unul determinat desigur, vei avea acest lucru. La mine a funcționat, trebuie doar să crezi și să gândești pozitiv.

| R3miXxa explică:

Ce nu stiam eu cum sa aplic pasii cei 3 de aceea am cerut o explicatie happy