| AnnDrellius a întrebat:

Salutari TPU!
De ceva timp caut un Anime(cred), care a fost difuzat pe Kanal D sau Prima TV ( nu sunt foarte sigur stiu ca urma dupa sau era difuzat inaintea serialului Vacanta Mare) in jurul anului 2009-2011(din nou nu sunt foarte sigur).
Ce imi aduc aminte despre serial este ca personajul principal era un baiat in jur de 15-16 ani(cred) care avea abilitatea de a se transforma intr-o combinatie dintre un vultur si un cavaler, nu numai el dar si alte personaje.
Dupa ce mureau deveneau carti, apoi puteau sa se combine intre ei prin intermediul cartilor.
Asta este tot ce imi aduc aminte, va multumesc pentru ajutor anticipat si dau funda(daca imi spuneti cum).

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi dacă e acesta http://en.wikipedia.org/wiki/Up,_Up_and_Away_(film)
Sau acesta http://www.imdb.com/title/tt0088323/

Era chiar anime? Sau o combinație intre benzi desenate și personaje reale?

| AnnDrellius explică (pentru floresdemayo):

Nu este acesta.
Daca stau sa ma gandesc, cred ca este un anime.

| floresdemayo a răspuns (pentru AnnDrellius):

Când am timp, o să caut in revistele TV, Iar dacă ii gasesc titlul, ti-l comunic.