| DataScience a întrebat:

Serial vechi cu Robin Willliams anul 2000? (era inventator de lucruri trasnite sau iesite din comun, avea un baiat si o fata, exemple de inventii: un fund sintetic care crestea in volum la apasarea unui buton, seminte de plante care cresteau super accelerat si care devenisera carnivore, robot cu care putea vorbi si multe alte episoade)

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sigur nu era un film? Si anume : Flubber (1997). Se potriveste cu ce spui tu din ce imi aduc aminte.
https://www.imdb.com/title/tt0119137/

| Bizon95 a răspuns:

Cred ca, confunzi ceva
https://www.imdb.com/name/nm0000245/
nici un "TV Series" in care el sa nu fie doar guest (1-2 episoade, nu tot serialul) in jurul anului 2000

| DataScience explică (pentru Bizon95):

In anul ala a fost difuzat pe TVR2 cred, ma uitam in fiecare zi la cate un episod din acel serial(posibil si sa nu fie Robin si sa confund, dar semana al dracului de tare din ce imi amintesc ca copil)

| Bizon95 a răspuns (pentru DataScience):

Da, deh, si mie mi s-a intamplat sa imi aduc aminte "sigur" de o chestie din copilarie si cand am dat peste ea ca adult sa nu fie deloc ce credeam eu

asa ca, trebuie sa iti mai aduci aminte si altceva

| floresdemayo a răspuns (pentru DataScience):

Îți amintești anul in care l-ai vizionat la TVR2?

| DataScience explică (pentru floresdemayo):

Stiu doar ca era intre 2000-2005 si ca episoadele(era serial, nu film) semanau exact in genul lui Flubber(un om de stiinta, nerdy, care ii placea sa inventeze mult, iar ceea ce imi amintesc cel mai mult e episodul in care a inventat seminte pentru plante care cand ajungeau la maturitate faceau niste fructe/legume mari. Dar ajunsesera sa devina carnivore fructele/legumele si sa atace familia