| Andrei1859 a întrebat:

Slanderman mit sau realitate? Argumente!

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si Mos Craciun este real doar l-au inventat cei de la Coca-COLAwinking

| Raven a răspuns:

Mit 100%. A fost creat pentru un concurs, vezi Wikipedia:
''The Slender Man was created on June 10, 2009, on a thread in the Something Awful Internet forum. The thread was a Photoshop contest in which users were challenged to "create paranormal images."Forum poster Eric Knudsen, under the pseudonym "Victor Surge", contributed two black-and-white images of groups of children to which he added a tall, thin, spectral figure wearing a black suit. —describing the abductions of the groups of children and giving the character the name The Slender Man"

| Sn4k3 a răspuns:

Realitate logic.

| uanna29 a răspuns (pentru Sn4k3):

Dc logic?
.

| Sn4k3 a răspuns (pentru uanna29):

Pentru ca am baut cu el acum cateva seri, ne cunoastem de mult.

| uanna29 a răspuns (pentru Sn4k3):

laughingCe mișto

| Plato a răspuns:

Pe bune intrebi? happy
Nu exista fantome, strigoi, oameni fara fata ce stau in paduri, bigfoot etc etc. Pur si simplu nu exista, nu e pe argumente.

| Rd79 a răspuns:

Realitate!

| GicaGigekGica a răspuns:

Este un mit despre un om inalt care conform legendei este o entitate ce traieste in Padurea Neagra. Copiii rai care ii intra in padure in toiul noptii sunt urmariti neincetat pana ce sunt prinsi.
Si normal ca unii oameni care chiar cred in acest mit si nu au gasit dovezi despre el a incercat sa creeze niste iamagini si niste videoclipuri cu acesta.

| uanna29 a răspuns:

Slender Man sau Slenderman (în română Omul subțire) este un personaj fictiv care a apărut ca un fenomen pe internet în 2009. Este descris drept un om slab, nefiresc de înalt, cu o față goală și purtând un costum negru. Acesta are și mâini lungi, iar pe spate tentacule lungi. Legendele îl descriu ca răpind sau traumatizând oameni, în special copii. Uneori i se atribuie abilitatea de a se teleporta, urmărind oameni și apărând neașteptat în spatele lor...real sau ireal.E în pădurea lui, nu mă deranjează pe mine? oricum am momente când cred în ființe paranormale pentru ca mă gândesc," mă..cred în Dumnezeu, știu că există (e părerea mea, nu toți trebuie să credem în el, eu cred) cum ziceam, știu că există..atunci de ce nu ar exista și partea întunecată.dar sunt și momente când nu cred...dar în orice caz nu îmi e frică pentru că o dată ce cred în Dumnezeu, nu mă gândesc si nu dau importanța acestor lucruri nu au ce sa mi facălaughing
(Scz, m-am dus c am departe de la slender man laughing )