| Andreea_5876 a întrebat:

Spuneti-mi niste animeuri bune (am vazut Death Note, Bleach, Naruto si Naruto Shippuden si mi-au placut foarte mult, in special Death Note)

21 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! ti'as recomanda unu...mie unu mi-a placut foarte mult. Wall-e (2008) chestia e ca nu e cu naruto sau alte prostii.

| ryuu a răspuns (pentru caramela):

Raspunsul tau este irelevant. Deoarece, Andreea, a cerut anime-uri si nu desene animate. Te rog sa nu faci confuzie intre ele, ca nu au nicio legatura una cu alta. (a! poate una, ca este animatie. Dar anime-ul este cu totul altceva faca de film animatie (gen Wall-E sau Toy Story)/desene animate). Nu o sa ma leg de ceea ce ai spus "chestia e ca nu e cu naruto sau alte prostii", asta fiind parerea ta, vorba aia "Gusturile nu se discuta!".
Toate cele bune!winking

| caramela a răspuns (pentru ryuu):

E am incercat si eu, si pentru asta merit sa fiu condamnata?:d

| ryuu a răspuns (pentru caramela):

Nicidecum. Eu doar am vrut sa te corectez. Imi cre scuze daca m-am facut inteles gresit sau daca am jignit pe cineva.

| Alexandru_Dascalescu_1996 a răspuns (pentru caramela):

Frate omul a cerut animeuri nu altceva

| ピンク a răspuns:

Ok acum, iti dau o lista, NU copy-paste. Eu le-am vazut pe urmatoarele si mi-au placut foarte mult.

Kuroshitsuji (sau Black Butler)
Another
Ghost in The Shell
Macross Frontier
Ao no Exorcist (sau Blue Exorcist)
Angel Beats!
Tengen Toppa Gurren Lagann
Sora no Otoshimono
Claymore
Devil May Cry
Darker Than Black
Rosen Maiden
Aoi Bungaku (a fost creat de acelasi mangaka care a facut Death Note)
Hellsing
Hell Girl
Samurai Champloo

Vizionare placuta!

| ryuu a răspuns (pentru ピンク):

Ce vrei sa spui prin "... iti dau o lista, NU copy-paste. Eu le-am vazut pe urmatoarele si mi-au placut foarte mult.", ca eu sau ceilalti useri dam un simplu copy-paste. Pei, odata ce spunem ca-l recomandam inseamna ca l-am urmarit. Poate ca exista si exceptii. In concluzie, ai grija ce scrii deoarece se poate interpreta gresit sau poti sa jignesti pe cineva. Toate celebune!winking

| ピンク a răspuns (pentru ryuu):

In rimul rand, imi pare rau ca te-ai simtit jignit. Nu am avut deloc intentia de ajigni pe nimeni. Nu sunt atat de nesimtita precum par in ochii unora. In orice caz, am vazut foarte multi useri care pur si simplu au dat copy-paste la o lista de pe alte site-uri, doar pentru a avea mai multe expemple pentru a primi o funda. Am vrut sa il/o asigur ca eu chiar ii recomand acele anime-uri, pentru ca le-am vazut si consider ca sunt foarte frumoase si merita vazute. Sper ca ma poti ierta, stiu ca am parut putin ipocrita. sad

| ryuu a răspuns (pentru ピンク):

N-am avut de ce sa ma supar, deoarece ai dreptate in ceea ce ai spus in legatura cu copy-paste. Dar trebuie fii putin atenta cum scrii deoarece se poate intelege gresit. Eu unu, nu m-am simtit jignit deoarece stiu ca nu sunt in acea categorie( toate anime-urile care le-am postat mai sus reprezinta putin peste un sfert din lista mea de anime-uri vazute http://myanimelist.net/animelist/ryuu_shinigami;)) ). Doar am vrut sa-ti atrag atentia. Imi cer scuze, poate am fost prea dur.;)

| Andreea_5876 explică (pentru ピンク):

Multumesc!

| ryuu a răspuns:

Iti recomand sa te uiti:
gen romance:
- Ai Yori Aoshi; Ai Yori Aoshi: Enishi
- Amagami SS; Amagami SS Plus
- Ano Natsu de Matteru
- Bakuman; Bakuman 2
- Clannad; Clannad: After Story
- Kaichou wa Maid-sama!
- Kimikiss Pure Rouge
- Kimi ni Todoke; Kimi ni Todoke 2nd Season
- Princess Lover!
- Special A
- Toradora!
- Emma: A Victorian Romance; Emma: A Victorian Romance Second Act
- Kare Kano
- Romeo x Juliet

gen horror
- Another
- Blood-C
- Deadman Wonderland
- Elfen Lied
- Gantz; Gantz 2nd Stage
- Highschool of the Dead
- Kurozuka

gen Sci-Fi/ Mecha
- Zegapain
- Blue Gender
- Code Geass: Hangyaku no Lelouch; Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2
- Asura Cryin'; Asura Cryin' 2
- Dragonaut: The Resonance
- Full Metal Panic!; Full Metal Panic! The Second Raid
- IS: Infinite Stratos
- Macross Frontier
- Mars Daybreak
- Mobile Suit Gundam 00; Mobile Suit Gundam 00 2nd
- Mobile Suit Gundam Seed; Mobile Suit Gundam Seed Destiny
- Soul Link
- Eureka Seven; Eureka Seven AO
gen mystery
- Gosick
- Dantalian no Shoka
- Seikimatsu Occult Gakuin
- Psychic Detective Yakumo
- [C] The Money of Soul and Possibility Control

gen sport
- Prince of Tennis; New Prince of Tennis
- Suzuka
- Over Drive
- Area no Kishi
- Kuroko no Basket

Vizionare placuta!winking

| AlinKun a răspuns:

Daca iti plac cele gen mistery atunci ai :
spiral bond of reasoning
loveless
Monochrome Factor
Higashi no Eden
Durarara!
acum ceva mai normal:
clannad ambele sezoane
kaichou wa maid sama
special a
mashiro iro symphonye
full metal panic fumoffu
Kyoukai Senjou no Horizon
ouran highschool host-club
Sora no Otoshimono

| Lalalalalo a răspuns:

Am vazut multe animeuri faine dar cel mai si cel mai fain a fost Kuroshitsuji (=The black butler) Uite-te. Merita vazut! ^_^

| ALEXmarcer a răspuns:

Eu ti-as spune sa te uiti la
Tokyo Ghoul
HunterxHunter(nu este complet inca) si
sword art online sezonu 1 si 2

| silviustrone a răspuns:

One-piece

| MiKuNo a răspuns:

Iti recomand si Vampire Knight!happy

| wunicu a răspuns:

As vrea sa imi spuneti niste anime-uri gen : Dragon ball sau hunter x hunter adica genu ala de anime care trebuie sa devina mai puternic sa bata pe cineva sau ceva de gen big grin va rog spuneti-mi big grin

| Alin_Sporea_1993 a răspuns:

Dragon Ball Z,
Dragon Ball Super,
Bleach,
One Punch Man,
Fate/Zero,
Fate/Stay Night,
Akira 1988 (Movie 2h)

| Davidbv a răspuns:

Fairy tail!
Sper sa îți placă happy
Vizionare plăcută.