| pix a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste titluri de filme :romantice, comedii, familie. :*

Răspuns Câştigător
| clausweet a răspuns:

Heii, uite aici cateva filme cu adolescenti si de iubire pe care le-am vazut si mi-au placut foarte mult, cu siguranta tii le recomand happy big grin
a walk to remember
dear john
the last song
charlie st cloud
step up 1, 2, 3
the jerk theory
mean girls
keith
wild child
one day
letter to juliet
love and other drugs
sweet november
fashion
center stage: turn it up
footloose
the lost valentine
valentine's day
if only
just my luck
the notebook
raise your voice
sleepover
the break up artist
a cinderella story
another cinderella story
easy a
prom (2011)
bring it on 1, 2, 3, 4
picture this
beastly
bandslam
vizionare placuta :* happy
funda? plsbatting eyelashes

8 răspunsuri:
| mattdemon a răspuns:

Masca

| valentingb a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar in opinia mea astea s-ar potrivi pentru o fata, cu varsta peste 10 ani
Without a paddle -comedie (pentru mine e cea mai buna)
Bridge to terabithia -fantasy+drama( singurul film la care a plans tata, e formidabil, si de fapt e pentru copii)
Hachiko- drama, film la care am plans de ziua mea( nu mai plansesem de cand am avut un accident care m-a tinut 5 zile in coma)
Eight below-aventuri + un pic de drama + comedie
Blood diamond -aventuri
Inception- psihologic+fantasy
Final fantasy vii si xi -desenul facut dupa joc, e impecabil desenat, arta pura
Apocalypto- aventuri+ urme de istorie. Incredibila poveste si impecabil realizat
10.000 BC- aventuri+ceva urme de istorie si s.f. (mi-a placut actrita)
A walk to remember- Remake-ul dupa love story, drama fatala, sora mea a ramas marcata, mie mi-a placut regia, si povestea.
nu mai stiu, asa ca pentru tine, banuiesc, ca nu te uiti la Banlieuve 13, un film foarte foarte bun, dar cu batai impuscaturi...
ba da mai stiu
Rrrr, comedie, epoca de piatra, frantuzesc, foarte foarte bun, cu actori formidabili
The tooth fairy, comedie, bunicel
nu mai stiu
uite tot ce ai nevoie aici
http://www.imdb.com/chart/top

| pix explică (pentru valentingb):

Multumescc mult:*

| brutmunt a răspuns:

Saga Amurg: Zori de Zi - Partea I
Domnul Nimeni
Jurnalul unui iubitor de rom
O singură zi
Loverboy aste is romantice si de comedie
Motanul încălţat
De Anul Nou
Jaf... la turnul mare
Panică în oraş
Norbit aste is comedi si aste is familie
Marea cursă de Crăciun
Spy Kids 4D: Safirul timpului
Gaturro
A doua şansă scuze da nu ti le-am putut da pe toate.

| brutmunt a răspuns:

Da de ce nu am primit funda.

| valentingb a răspuns (pentru brutmunt):

Pentru ca eu de-abia am primit un multumesc, si lista mea e mai bunalaughing

| Ryuuzuka a răspuns:

Intalnirea inimilor! prima tv 14:00

| mady8decembrie a răspuns:

The vampire daiers-familie