| Bogdan_7318 a întrebat:

Spuneti-mi si mie un film frumos, care va impresionat. Nu conteaza ce gen dar specificati genul filmului.

15 răspunsuri:
| Ditto a răspuns:

Procurorul vampir(peteava). Secret Graden...Te iubesc la infinit.

Coffe Prince
It Started with kiss 1-2
A millionares first love(sa nu plangi la asa frumos poveste de dragoste mai bine zambeste)
Virgin snow
Koizora(plangi pana nu mai poti respira-iubirea asta-rar asa ceva)
You're beutiful
Lovers(actiune-dragoste-comedie)
Jotei(dragoste-sacrificiu-multe lacrimi)
Love you 10, 000 years(plangio de fericire)
A millionares first love(o poveste trista de iubire)
100 days with mr arrogant(cum se indragostesc doi oameni fara sa-si deie seama)
My princess( o poveste de dragoste cu 2 persoane de rang diferit.printeza si profesor)
My tutore friend
I am Sam
City hunter
Jotei
Bad boys( dupa ce au asteptat sa fie impreuna el a murit)
19-Nineteen
Sushine angel

le gasesti peteava is pe viki. Funda?

| BellaSomerhalder a răspuns:

Chiar daca postul meu este kilometric, citeste-l pana la capat, deoarece am sa-ti spun despre doua filme, filme care m-au marcat vesnic... si-au lasat amprenta in inima mea! Sunt filme pe care, daca nu le vezi, nu ai niciun rost, crede-ma.

1. My Sister's Keeper; este un film exceptional, o poveste... familiala, ca sa spun asa, despre o fetita bolnava si despre tragica poveste prin care trece - sufera de leucemie, mi se pare. Acest film este un must see, l-am vazut de nenumarate ori si nu ma satur de el. Este drama si este cu Cameron Diaz, intr-un rol principal, chiar.

2. Charlie St. Cloud; nu pot descrie in cuvinte acest film. este o drama, amestecata cu romance si cu putin SF, dar nu genul acela cu vampiri, extraterestii etc., ci cu persoane normale care isi imagineaza anumite lucruri, de aceea ma face sa mentionez si SF. L-am vazut aseara si nu ma pot opri din gandit... In rolul principal este Zac Efron ( da, ciudat, stiu! ). Stiu, Zac juca numai in filme proaste, musicaluri si porcarii de pe Disney. Dar nu, in acest film este matur si isi joaca rolul nemaivazut de bine! In filmul acesta joaca si Kim Basinger, dar, din pacate, este intr-un rol secundar. Oricum, este un film de elita si merita vazuuuuut, neaparat!

Nu vei regreta si nu-ti vei pierde timpul vizionand aceste doua filme! Vizionare placuta, sa-mi spui cu ti s-au parut!

| Λndrei a răspuns:

The Way Back
http://www.imdb.com/title/tt1023114/
Un film exceptional, ti-l recomand!

| Sn1p3r a răspuns:

Uita-te la Kites, si daca no sa ramai impresionat, sa nu mi dai fundawinking

| Aliison a răspuns:

Titanic love struck!

| Broadband a răspuns:

Leon the proffessional ( actiune)
l-am vazut de nenumarate ori si tot nu m-am saturat de el..natalie portman e foarte draguta in film
un film de nota 10 merita vazut

| ionnelu a răspuns:

1. Schindler's List (Lista lui Schindler) - drama (fragmente din Viata unui Nazist cu functie inalta in timpul exterminarii evreilor)
2. The godfather (Nasul) - drama-politist, cel mai bun film care a fost creat pana in prezent
3. Inception - actiune-sf (cu Leo Dicaprio)
4. Shutter Island - politist-drama (ci Leo Dicaprio)
5. Leon - actiune-drama (cu Jean Reno) super tare filmul
6. Band of Brothers (seria de 7 filme de 30 min) - razboi
7.Les Miserables - drama cu Liam Neeson
8. Breaveheart - razboi-drama cu Mel Gibson
9. Forrest Gump - comedie-drama cu Tom Hanks
10. Black cat, White cat- un film de Emir Kusturica, comedie super tare
As putea sa continui dar o se te cam plictisesc,

| ionnelu a răspuns:

The good, the bad and the ugly - western cu Clint Eastwood

| Lowly a răspuns:

"the ultimate gift" e un film de viata foarte frumos, ai de invata din el si m-a impresionat pana la lacrimi:)
http://www.cinemarx.ro/......79908.html

| JungHaYo a răspuns:

Fireprof

| costis a răspuns:

Candva pe-aici trecea un rau. Cred ca e produs de Robert Redford. Cu Brad Pitt. Un film cu oameni obisnuiti. Mi-au mai placut Egipteanul; Capitanul Alcazar.

| Bybby14 a răspuns:

Fantoma mea iubitacrying Cu Demi Moore si Patrick Swayze.e de dragostecrying plangisad foarte frumos

| Dεηίsα a răspuns:

Alien vs. Alien (2007).O scurta descriere: Filmul este o continuare a celebrei povesti 'Cazul Roswell'', atunci cand pe teritoriul Americii un OZN prabusit a fost capturat. Acum, in zilele noastre, planeta ne este vizitata de doi extrateretrii, cel bun, care vine sa ne ajute si ne supravegeaza, urmarit de cel rau, care vine sa ne distruga.De fapt, cel rau face parte dintr-o rasa de extraterestri care au nevoie de reziduurile(fosile, radioactive...) a unei civilizatii de pe o planeta, ajunsa intr-un stadiu evolutiv multumitor. Pentru asta acestia planteaza pe planete anumiti senzori, in cazul de fata un obelisc, controlat de o bagheta(''Bagheta Eterica''), care-i atentioneaza despre stadiul de evolutie al locuitorilor. Tate, impreuna cu echipa sa, un militar, angajat la Area 51, este insarcinat sa-i captureze pe acesti doi extraterestri. Jake, fost militar, si Monica sunt cei care ajuta, ei se zbat sa impiedice activarea obeliscului.Gen SF. Funda?

| olesik a răspuns:

3 metri deasupra cerului (drama)

| babyforever a răspuns:

Poy e o telenovela:*Iubirii Secrete e dramatica...Sper.ca ti-am fost de ajutor...pls fundita:*:X