| Hexcore a întrebat:

Steins gate si Fate sunt recomandabile? O mica descriere va rog

1 răspuns:
| TheRealFantasy a răspuns:

STEINS; GATE da, ma pot exprima fiindca l-am vazut, despre Fate nu stiu dar am auzit ca e bun si e pe lista mea de "to watch".

STEINS; GATE e practic un sci-fi foarte complex din punct de vedere al genurilor, adica ai si momente comice dar si dramatice la greu, asta fiindca personajele sunt amestecate, plot-ul e bun.
Ai elemente ce tin doar de sci-fi si nu elemente fantastice.