| Larisukaaa a întrebat:

Stie careva niste filme de aventura gen Stapanul Inelellor sau Inelul Nibelungilor? fundita?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.rinkworks.com/movies/i/g_fantasy.shtml ai cateva zeci de filme din genul sword and sorcery, din care fac parte si cele doua indicate de tine. La multi ani!

3 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Incearca Cronicile din Narnia(sunt mai multe filme)
Legenda Cautatorului (este un fel de serial a fost si pe PROTV dar nu cred ca il mai dau)
Omul cu Masca de Fier.
Si cam atat stiu eu. :]

| Dumnezău a răspuns:

Stardust-a fost acum cateva zile pe protv big grin
Era o serie de asta cu un bibliotecar super-tare jucat de Noah Wyle...am uitat cum le zicea la filme sunt trei si sunt foarte frumoase...comoara din spatele cartilor parca straight face
culoarul mortii mai era frumos
Prestige-e regizat de Christopher Nolan si e super big grin
Mai era ceva pe baza povestii cu Jack si vrejul de fasole cu un blestem si cum un pamantean ajunge in taramaul magic

| geolovesedward a răspuns:

Piratii din caraibe, cronicile din narnia, indiana jones, harry potter
toate sunt serii de filme