| Ksksjsja a întrebat:

Stie cineva care este tema filmului "La dolce vitta"? Ce vrea să exprime? Funda! Multumesc

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Daca te referi la filmul Dolce vita avand protagonist pe Marcello Mastroiani este vorba de viata unui jurnalist care se invirte in lumea celor mai bogati si desi are tot ce isi doreste isi vinde sufletul diavolului desi stie ca stralucirea acelei paturi bogate este doar de suprafata isi vinde sufletul pentru o stralucire efemera.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Ma refer la filmul Dolce Vitta din 1960

1 răspuns: