| SimplyBlue a întrebat:

Stie cineva de ce nu mai exista The big bang theory pe Netflix?

Răspuns Câştigător
| NotNamed a răspuns:

Pentru ca Netflix este o platforma de streaming online care nu poate incarca filmele si serialele produse de altii fara o licenta. Licenta nu durează la nesfârșit, are un timp limita iar dupa ce expira, filmul/serialul respectiv este scos de pe platforma. Pentru a ramane difinitiv e nevoie sa il cumpere, asa cum a facut cu La Casa de Papel si multe altele.

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

A fost scos de pe Netflix la fel ca multe alte seriale.

| zurick a răspuns:

Le-a expirat licența și nu au reînnoit-o.
Și eu regret că l-au scos sad

| Werrich a răspuns:

HBO Max a achiziționat și drepturile pentru seria de comedie The Big Bang Theory, într-o tranzacție-record estimată la un miliard de dolari, după cum notează presa internațională.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le produce profit.

| StefanE2019 a răspuns:

Filmele care nu sunt produse de Netflix sunt scoase după un timp, deoarece pentru a tine pe platforma filmele trebuie plătite taxe.

| Pikmin a răspuns:

Nu stiu, dar poti sa te uiți la acest serial la TV