| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva filme cu ferme sau ceva pe la tara, sau cu vreo familie regala cu actiunea desfasurata in zone frumoase cu pajisti si paduri etc?. dar nu de alea din anii 60. cele mai multe si mai bune

1 răspuns:
| dede_2928 a răspuns:

Este un serial pe PrimaTv care se numeste Intalnirea Inimilor la ora 14:15, dar este pe sfarsite...este la episodul 698... Întâlnirea Inimilor(Dill Mill Gayye) este un serial indian difuzat pe canalul STAR One in India si pe Prima Tv in Romania care a inceput pe 20 August 2007 si s-a incheiat pe 29 Octombrie 2010.Actiunea se petrece la spitalul Sanjeevani, a carui sef este doctorul Shashank Gupta.Acesta are 2 fiice: Anjali(Sunaina Gulia) -fiica sa biologica si RiddhimaShilpa Anand)-fiica adoptiva. Cele 2 au devenit doctori.In prima zi de rezidentiat ii cunosc pe Atul Joshi(Pankit Thakker), Sapna Shah(Muskaan Mehani) si pe Armaan Mallik(Karan Singh Grover), colegii lor.Lui Anjali ii place de Armaan.Riddhima in schimb nu il suporta, si nici Armaan pe ea.Cei 2 au o multime de probleme si divergente, dar intr-un final se indragostesc. Actrita care o interpreteaza pe Riddhima(Shilpa Anand) va parasi serialul, iar in locul ei va intra Sukirti Kandpal. In serial isi mai fac aparitia cateva personaje noi: Muskaan Chadda(Drashti Dhami), Rahul Garewal(Mayank Anand), Nikita Malhotra-Nikki(Shweta Gulati). Cei trei intra in serial tot in roluri de rezidenti, dupa ce dr.Sapna se casatoreste.Mai tarziu, spitalul se confrunta cu o criza financiara.Atunci apare dr. Abhimanyu Moody-Abhi(Amit Tandon).Pe atunci Armaan si Riddhima aveau o relatie pe ascuns.Nikki era prietena din liceu a lui Armaan, si era indragostita in secret de el. Abhi se indragosti si el de Riddhima. Dupa un timp se afla de relatia Riddhimei cu Armaan.Nimeni nu a fost de acord cu relatia celor 2, in afara de Nikki si Rahul care stiau deja. Rahul si Muskaan s-au indragostit, Atul s-a indragostit de Anjali, insa aceasta nu ii impartea sentimentele, tot la fel s-au indragostit Abhi si Nikki.Pana la urma relatia dintre Riddhima si Armaan a fost acceptata, iar 5-4 episoade mai tarziu, a fost schimbata din nou actrita principala.In locul lui Sukirti Kandpal, a intrat Jennifer Winget.Cei 2 au avut o multime de certuri si momente frumoase.Intr-o zi Armaan si-a pierdut memoria.Pana la urma, Riddhima i-a spus totul despre viata lui.In ziua logodnei, cei 2 se aflau la spital.Fiica unui mare om de afaceri isi taiase venele, deoarece era insarcinata cu un baiat, iar tatal ei nu le accepta rlatia.Armaan si Riddhima au incercat sa ii ajute.Armaan era cat pe ce sa fie impuscat.Riddhima fugi spre el.Atunci glontul o nimeri in spate.Aceasta duse mana dreapta in spate.Cand o lua o avea plina de sange.Aceasta era cat pe ce sa cada, iar Armaan o prinse si cazu cu capul de o masa de sticla.Asa a luat sfarsit primul sezon. Al 2 lea sezon incepe cu noi rezidenti: Naian Mehta(Neha Julka), Yuvraj Oberoi(Sehban Azim), Siddhant Moody(varul lui Abhi)(Karan Wahi), Jitendra Prasad(JP)(Prasad Barve). Naina si Yuvraj se indragostesc.Riddhima si Armaan s-au despartit deoarece Armaan era bolnav, cat pe ce sa fie nebun, iar Riddhima putea ramane paraplegica.Riddhima credea ca Armaan a parasit-o, nu stia ca acesta facuse asta pentru a nu-si petrece viata alaturi de un nebun.Sid se indragosteste de Riddhima.Cei 2 se casatoresc.Mai tarziu apare Armaan.Acesta este socat cand afla ca Riddhima s-a casatorit.In final accepta relatia celor 2.Mai tarziu apare un nou personaj Shilpa Malhotra(Shilpa Anand), care este sora vitrega a Riddhimei.Ea se indragosteste de Armaan.Afla de trecutul lui cu Riddima.In final Riddhima si Armaan raman impreuna, deoarece Sid isi da seama ca cei 2 inca se mai iubesc.