| Kage22 a întrebat:

Stie cineva un anime in care personajul principal este un killer?

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Spiral ai văzut? Și ăsta e bun. Cred că ar merge și Zankyou no terror, dar e mai mult despre doi teroriști, nu sunt chiar criminali.
Plus Elfen Lied sau Mirai Nikki dacă nu le-ai văzut încă.

6 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Death note e fix ce spui
Danganronpa the animation e pe acolo, la fel si Another
Cred ca ti-ar placea si Psycho Pass dar e vorba mai mult de personajul antagonist nu neaparat cel principal

| Kage22 explică (pentru MadRaven):

Le-am vazut deja pe toate si putin din Psycho Pass, voi mai sta sa primesc mai multe raspunsuri inainte sa dau funda.
Dar multumesc!

| Kage22 explică (pentru MadRaven):

Am mai vazut un fel de "trailer" la Spiral si am zis ca ma voi uita dar am uitat de el, Zankyou no terror si Sprial cred ca imi vor placea dar despre Elfen Lied nu stiu ce sa zic iar Mirai Nikki cred ca a fost al doilea anime la care m-am uitat oricum multumesc mi-ai fost de ajutor.

| MadRaven a răspuns (pentru Kage22):

Mi-am amintit acum și de Monster, care e și el foarte bun.
Îți recomand să frecventezi myanimelist, acolo poți vedea recomandări. Adică iei un anime care ți-a plăcut și intri pe pagina lui și găsești alte recomandări în același gen. Eu asta fac când nu mai știu la ce să mă uit laughing
Oricum, mă bucur că te-am putut ajuta. Vizionare plăcută! happy

| Kage22 explică (pentru MadRaven):

Stiu deja de Monsteram vazut primele 9-11 ep si dupa nu m-am mai uitat la el iar despre MyAnimeList stiu deja am peste 200+ de anime-uri pe el uite aici un link: https://myanimelist.net/profile/ReeDxX

| MadRaven a răspuns (pentru Kage22):

Spiral ai văzut? Și ăsta e bun. Cred că ar merge și Zankyou no terror, dar e mai mult despre doi teroriști, nu sunt chiar criminali.
Plus Elfen Lied sau Mirai Nikki dacă nu le-ai văzut încă.

| Anonim20384847 a răspuns:

Death note, tokyo ghoul.