| 愛日本 a întrebat:

Stiti filme in care doua persoane care se iubesc foarte mult o iau pe drumuri diferite la sfarsit, chiar daca se iubesc se despart? Un fel de "Goodbye, I love you."

4 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

Love me if you dare
3 metros sobre el cielo
Ce que le jour doit à la nuit
Allied
Loving
The age of Adeline

Niște filme care merită văzute și revăzute. Fiecare având o poveste, frumoasă, dar care nu urmează firul clișeic al unei povești de dragoste.

| snzpaul a răspuns:

„Remember me", „The best of me", " Shakespeare In Love", "A walk to remember", „The Fault In Our Stars", „Me Before You", „Before We Go".

| 1WizKhalifa a răspuns:

Exact după ce ai descris tu, sa se iubească și sa se despartă la final e Lalaland. Alt film de apreciat este întâlnire cu Joe Black. Vizionare plăcută!

| Alexpopoviciboss a răspuns:

El barco