| Adriana_Barancea_1982 a întrebat:

Stiti filme romantice cu adolescenți highschool, in afara de cele noi si super cunoscute le-am vazut pe toate

8 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

10 Things I Hate About You (1999), She's All That (1999), Cruel Intentions (1999), Can't Hardly Wait (1998), Drive Me Crazy (1999), A Cinderella Story (2004), Pretty in Pink (1986), Sixteen Candles (1984), She's the Man (2006), The First Time (2012), Wild Child (2008), Sydney White (2007), Trojan War (1997), Some Kind of Wonderful (1987), Angus, Thongs and Perfect Snogging (2008), Bandslam (2009), Crazy/Beautiful (2001), Save the Last Dance (2001), Can't Buy Me Love (1987), Geek Charming (2011), Prom (2011), It's-a Boy Girl Thing (2006), Geek Charming (2011), The Art of Getting By (2011)

| Raven a răspuns:

Eu vorbeam pentru mine, nu răspund de ceea ce fac alții. Filmele pe care le-am dat eu sunt extrem de cunoscute și au fost de multe ori la televizor, le-am revăzut cu plăcere de fiecare dată. Văd foarte multe filme, mă pasionează filmele și istoria cinematografiei.
By the way, n-aș fi dat niciodată The Girl Next Door și American Pie drept filme romantice, mi se par mai degrabă sex comedies. Not Another Teen Movie e o parodie, parodiază tocmai filmele pe care le-am dat eu. Iar ăia din My Sassy Girl nici măcar nu-s adolescenți.
Oricum, discuția n-are rost, văzusem că dai răspunsuri zeflemitoare pe TpU de parcă le faci o favoare proștilor că-i bagi în seamă dar nu realizasem că ești și nesimțit.

| faramatania a răspuns:

The First Time (2012),LOL (2012),As Cool As I Am (2013),The Art Of Getting By (2011),The Perks Of Being A Wallflower (2012),The Edge of Seventeen (2016),Monte Carlo (2011),The Duff (2015),Paper Towns (2015),Ma Premiere Fois (2012),Daydream Nation (2010),Mean Girls (2004/2011),Angus, Thongs And Perfect Snogging (2008),Endless Love (2014),Never Let Me Go (2010),The Spectacular Now (2013),#REALITYHIGH (2017),Palo Alto (2013),Sierra Burgess Is A Loser (2018),Dude (2018),Teen Beach Movie (2013),Teen Beach Movie 2 (2015),Every Day (2018),The Kissing Booth (2018),Pass The Light (2015),Love, Simon (2018),Nowhere Safe (2014),The Perfect Date (2019)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The girl next door
my sassy girl varianta in engleza
not another teen movie
placinta americana, cel putin primele
she`s all that
now and then

incepe cu primul happy recomand.
Astia vad ca au dat cu copy paste da nici nu le-au vazut cred, pe alea din lista laughing

| Raven a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze, eu, cel puțin, le-am văzut când au apărut. Nu toți de pe TpU au 12 ani, să știi. Now and then, deși e un film care mi-a plăcut foarte mult, nici măcar nu se încadrează în cerința ei, fetele au 12 ani și în afara unui singur sărut, nu există nicio poveste de iubire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Raven):

Pai ai dat copy paste,
ca altfel le scriai si tu in coloana, si fara an la fiecare film.
Recomanda-i ceva ce tu ai vazut si ti-a placut.
Nu sa te duci pe google sa bati, teenager highschool movies, si sa dai copy paste, ca poate unele din ele sunt nasoale.
si ii recomanzi la fata cine stie ce porcarii laughing sa isi mai piarda si timpul sa le caute sa le ia.

| Raven a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce n-ai înțeles când am zis că le-am văzut și mi-au plăcut? Așa le scriu eu, cu tot cu an, pentru situația în care sunt și alte filme cu același nume. Ceea ce susții tu e aiurea, ca și cum ai spune că nu le-am văzut fiindcă nu le-am dat numele în limba română. Mi se pare jignitor să faci presupuneri nefondate. She's All That l-ai dat și tu, nu-i porcărie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Raven):

Nu, si minti, ca exact asta e formatu cand dai pe google, si ala de mai sus e frate cu tine? Sau asa a vrut si el sa le scrie in acelasi format. Nu-mi olac oamenii mincinosi neam. La caca cu ei happy