| anonim_4396 a întrebat:

Stiti vreun film despre o persoana schizofrenica? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| HaKa93 a răspuns:

A beautiful mind. un frumos film psihologic despre viata unui matematician inrait.

| contαbαndonαt a răspuns:

A Beautiful Mind ( o minte sclipitoare) din 2001, in rolurile principale Russell Crowe si Jennifer Connelly, 2 actori cu adev. sclipitori.
Premii castigate, trage un ochi:
http://www.cinemagia.ro/......53/premii/
Filmul e imposibil sa nu-ti atraga atentia, sa vrei sa afli si mai multe despre ceea ce se intampla in mintea unei pers. cu astfel de probleme, iti deschide apetitul sprea a invata si intelege cat mai multe in acest sens.
Descrierea tot pe cinemagia o gasesti, noroc.