| Iunix a întrebat:

Ştiu că nu am nici o şansă dar sper să-mi spuneți cum se numeşte filmul pe care îl voi descrie :

Era un film din 2012 (cred) dramă (cred).
Despre o fată blondă era la liceu (ultimu an) care cânta la pian şi voia să fie din ce în ce mai bună, să meargă la nu ştiu ce facultate de muzică etc. Cu părinți fericiți etc.
În clasa ei a venit o colegă nouă destul de ciudată. Michel.
Mă rog, fata asta o urmăreşte pe asta care cântă la pian până acasă la ea şi se împrietenesc.
Doar că noua colegă e destul de posesivă şi încearcă practic să-i fure viața primei fete copiindu-i stilul vestimentar şi furându-i prietenii. (Fata asta nouă seamănă oricum foarte bine cu ea, o să alflați mai târziu de ce).
Prima fată, cea care cântă la pian face cercetări ca să afle cine e această Michel şi află unde locuieşte.

Apoi descoperă că:
Pe Michel nu o cheamă de fapt aşa.
- e cu 3 ani (sau mai mulți) mai mare şi a terminat liceul de mult.
- suferă de o boală din cauza mamei sale care o traumatiza (e bipolară parcă).
- are o bunică ca o legumă bolnavă şi ea (mintal).
- au acelaşi tată, pam pam, deci e sora ei mai mare. Tatăl ei s-a căsătorit cu prima soție pe care a părăsit-o şi nu a ştiut că că asta era însărcinată cu " Michel ", ăsta s-a recăsătorit între timp, adică e tatăl fetei care cântă la pian.

După nebuna Michel vrea să-i împuşte familia, mai ales pe tatăl lor care a părăsit-o pe motivul că :

Surioara ei mai mică (cea care cântă la pian) a avut parte de o familie iubitoare, de un tată, în timp ce ea a rămas cu mama ei alcoolică care o bătea, a stat prin orfelinate, etc.

În casa lui Michel găseşte şi dosarul ei împreună cu un DVD cu filmarea psihiatrului din orfelinat.

La o aşa descriere Google nu prea mă ajută mai ales că filmul nu e prea vizionat existând mai multe filme cu acelaşi titlu şi pe net se găseşte doar trailer-ul, nu şi filmul.
Şi evident, deşi îmi aduc aminte toate astea nu reuşesc să-mi aduc aminte titlul filmului. Parcă era ceva cu She...

Filmul l-am văzut acum... multe, multe luni pe TVR2

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Cumva se cheama... Fatal friends?

| bogdan324 a răspuns (pentru bogdan324):

Ah nvm, de abia acum am vazut ca ai gasit numele

| Iunix explică:

Am revenit, am căutat mai bine în istoricul de pe YouTube şi din videoclip în videoclip am alflat

Filmul se numeşte " The wrong girl 2015 "

Las întrebarea oricum, poate cândva o să ajute pe cineva.

| RaAlexandra a răspuns (pentru Iunix):

M-ai facut curioasa, cred ca-l voi viziona si eu