| SorinSelaru a întrebat:

Suge-o Ramona (cartea) sau Oh Ramona (filmul).
Ce îmi recomandați? Fără spoilere vă rog, vreau doar să știu cu ce să încep și nu mă pot hotărâ.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In cele mai multe cazuri cartea e peste film, cred ca si aici e cazul desi n-am vazut filmul dar in carte sunt foarte multe pasaje foarte amuzante si scene foarte frumos redate care sigur n-o sa aiba acelasi impact nici daca au reusit sa puna macar o parte in film

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am fost niciodată pus sa aleg între doua rahaturi. Nu știu ce sa zic

| SorinSelaru explică (pentru suntserios):

Rahatul mai calitativ?

| Holiday a răspuns:

De obicei cartea e mai buna decat filmul. Cel mai probabil se aplica si in cazul asta.

| gabicoo a răspuns:

Eu am citit cartea. O găsești în format pdf pe net.
Filmul încă nu am avut ocazia. Aștept să-l pirateze careva și să-l descarc.
Întotdeauna cartea e mai bună ca filmul!

| Samariteanul a răspuns:

Filmul daca ai bani si n-ai timp, iar cartea daca ai bani si ai timp.N-o sa vezi o diferenta prea mare intre ele si oricum o sa-ti placa cam in egala masura.

| IIIshaneIII a răspuns:

Am citit cartea si a fost funny

| CarcotasulVesel a răspuns:

Filmul e cat de cat funny, nu prea grozav, dar nici rau
in plus in film o sa vezi doua gagici BUNE RAUUUUUUUUUU... AUUUUUUUUUU big grin
in carte nu o sa ai parte de asta

si ca sa te conving, nici una nu e romanca, adica oamenii s-au chinuit ceva sa faca, castingul si sa dea bani in plus ca sa aduca straineze

| SorinSelaru explică (pentru CarcotasulVesel):

Am văzut trailerul și tipa aia cu păru scurt de se îmbracă în negru îi sexy balamuc?
Și blonda e ok.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru SorinSelaru):

Bruneta e Ramona, si da, e sexy cat cuprindewinking

| Lorry1999 a răspuns:

Ai putea începe cu cartea daca iti place sa citesti daca nu incearca filmul