| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Sunt cumva pe aici persoane care se uita la seria Naruto anime japonez?
1. Ce parerea aveti despre povestea lui Hagoromo Ōtsutsuki si despre mama si copii lui? Un zeu care sa impartit in doua, mai exact in cei doi copii ai lui si mama lui care era o zeita super puternica.
2. Daca imi poate spune cineva de ce Hagoromo Ōtsutsuki a primit numele de "Eremitul celor Șase Căi" eremit inseamna preot, iar despre cele sase cai nu stiu nimic. Care sunt acele sase cai?
3. Razboiul acesta dintre frati Indra si Asura care au ajuns sa se omoare intre ei, in anime si in manga nu spune care din ei a castigat lupta dar totsui parca seamana foarte mult cu povestea aceea din Biblie in care Cain, orbit de gelozie l-a ucis pe Abel, ca doar de la gelozie a inceput razboiul dintre ei.

5 răspunsuri:
| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Uita-te la JOJO

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Cu ce e mai exact acest anime? vreau sa stiua asa in mare.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Asta-i anime cu poponari cel putin asta vad din animatia pe care o au personajele si imbracamintea, m-am uitat pe google cand am dat la imagini. Tu iti bati pu+la de mine.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Facepalm* Ce *** :))) De unde pana unde ai ajuns sa crezi asa ceva? Esti fan naruto pana la urma, era de asteptat. Dai o santa si-o sa vezi, la momentul actual sunt animate 5 sezoane din cele 8 manga iar povestea se imparte pe generatii fiecare protagonist fiind descendent al familiei Joestar. Vezi sa le iei in ordine numa, ori poti sari direct la Stardust Crusaders daca n-ai rabdare.
Ti se pare asta anime de poponari?
P1&2 trailer: https://www.youtube.com/watch?v=fvSKmPdD2a4
P3 trailer: https://www.youtube.com/watch?v=GR6sJfFdB9I
P4 trailer: https://www.youtube.com/watch?v=p_4l5dHSFCo
P5 trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Ubve8INYEws

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Ok, ok, ok, am gresit o sa ma uit la el in ordine ca sa il inteleg.