| Razvanelrazvii a întrebat:

Știe cineva cum pot afla numele unui film vechi dacă nu știu decât povestirea lui? (a fost pe TVR, un film cu un învățător)... Era vorba despre un învățător care avea un băiețel. Cel mic tot vroia să învețe să citească și mătușa nu-l lăsa ca să nu îi dăuneze și era o scenă interesantă când tatăl își dă seama că fiul știe să citească pentru că l-a luat cu el la școală de nevoie și în altă scenă fură cartea mamei și începe să citească pe burtă toate rețetele din pește. E destul de amuzant, vechi și cu o notă fină urmărește relația tată-fiu. L-am văzut cu mult timp în urmă, dar mi-ar fi plăcut să-l revăd. E ceva în genul începutului din „La vita e bella". Mulțumesc anticipat! FUNDA!

3 răspunsuri:
| Larissa_Oana_2000 a răspuns:

Daca mai stii ziua in care a fost difuzat, cauta programul Tv de pe TVR pe net din data aceea...happy Funda?

| vali2210 a răspuns:

Cuore

| NegruAlb a răspuns:

Daca iti amintesti numele unui actor din film, il poti cauta pe imdb si vezi lista de filme in care a jucat. Asa doar cu povestea e greu. Bafta!winking