| MrFunky2 a întrebat:

Tin minte ca era o telenovela mai demult, parca japoneza sau chinezeasca, si titlul era format din numele personajului si sabia de fier sau ceva de genul. Stiu ca am dat prea putine informatii, dar daca are cineva o vaga idee despre un serial chinezesc, japonez despre lupte de genul, sa-mi dea un nume la serial, thanks.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Telenovelele de care vorbesti tu sunt, in general, sud-coreene.
In toate apar dinastii care lupta intre ele pentru putere.
Daca nu spui pe ce post tv ai vazut serialul sau macar un nume de personaj (erou, eroina), e greu de nimerit titlul cautat.

| Jouliete a răspuns:

The Sword with no name, The King Geunchogo, Hara kiri, 13 Assasins si mai sunt, dar verificale pe astea mai intai, poate este acela pe care il cauti.