| Dark2 a întrebat:

Știți când apare un nou sezon di Fairy Tail?

Răspuns Câştigător
| AreidaCat a răspuns:

Masashi Kishimito (Autorul operei) a spus că ultimul sezon va fi transmis în 2018, ne specificând data.
Dar dacă chiar te interesează poveste, manga-ul sa finalizat cu capitolul 545. Nu știu dacă în România Manga-ul este disponibil (Dacă da, cu siguranță Tankobon-urile sunt foarte în urmă.)
Eu îl citeam cumpărând tankobon-urile în italiană, și ultimele ieșiri cu ajutorul unor scan.
Dacă vrei pot să îți las un link cu scan-ul lui Fairy Tail în engleză. Dacă benzile desenate nu sunt genul tău, cred că va trebui sa mai aștepți puțin.
Din păcate încă nu e nimic sigur, având în vedere ca A 1 Pictures era ocupată cu crearea filmului Fairy Tail Dragon Cry.

| Dark2 explică (pentru AreidaCat):

Nu sunt genul meu, o sa mai aștept

2 răspunsuri:
| Juvia a răspuns:

Eu din câte am auzit va trebui să apară anul acesta în luna Aprilie sau Septembrie, nu cred ca va apărea în Aprilie, cel mai probabil în Septembrie