| anonim_4396 a întrebat:

Tot eu! Am nevoie de o recomandare de serial ca să-mi țin mintea ocupată laughing

Ceva de acțiune, să fie pe Netflix și să nu fie vechi (după 2009).

Ca să înțelegeți ce gusturi am eu, m-am uitat la: Outside Banks, La casa de papel, Elite, The Originals, Sherlock Holmes (+filmele), Unbelievable, Vikings, How to get away with murder, The 100, Stranger Things, YOU, 13rw, Altered Carbon și toate serialele Marvel (Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones, The Defenders etc.), inclusiv cele DC de pe Netflix și altele.

Nu m-ar interesa seriale precum Centralistele, Dinastia, Culisele Puterii.

Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Cristianne a răspuns:

Colony, Dark (foarte tare, dar trebuie să te concentrezi când te uiți la el, altfel riști să pierzi șirul evenimentelor și nu mai înțelegi nimic laughing))) ), Into the Night, Locke&Key, Black Mirror -deși îmi imaginez că l-ai văzut deja; dacă nu, bagă mare! Peaky Blinders, The Haunting of Hill House, Hemlock Grove, Banshee (unul din favoritele mele, sper să-mi amintesc bine și să fie pe Netflix), A Series of Unfortunate Events (fantasy/comedie. La fel, unul din favoritele mele în genul ăsta, m-am uitat de 2 ori la el, îmi place enorm - și e greu să-mi placă ceva fantasy din categoria aia), Penny Dreadful.

Multe sunt similare cu ce ai văzut tu (mai mult sau mai puțin). În orice caz, astea sunt seriale care mie personal mi-au plăcut foarte mult, și mi-aș dori să mai văd altele tot în genul lor.

3 răspunsuri:
| ReignForest a răspuns:

Pretty little liars the perfectionist și Siren

| stefanhau22 a răspuns:

Iti recomand Pretty Little Liars. (Micutele Mincinoase in romana)

| opheliagrapril a răspuns:

Si eu m-am uitat la 7 din lista ta si m-am mai uitat la Prison Break, Sabrina, Pretty little liars( foarte faine), Teen wolf, The flash, I am not okay with this, Insatiable, Tvd, Vampire Wars, ...si altele care mi-au placut chiar daca nu par genul tau Alexa&Katie, Never have i ever( foarte amuzante si scurte)

Altul ar fi The umbrella academy( am prieteni inebuniti dupa el, dar pe mine nu ma prea uimeste, totusi e fain), Blacklist( chiar daca am vazut putin).

Si un serial complet diferit dar eu il ador e Anne with an E.