| Ionut659 a întrebat:

Am citit mangaul din "A Silen Voice" (koe no Karachi) și zici că e altă poveste. Am dat pe la capitolul 60 și m-am încurcat. Am mai dat pe acolo "foile" și nu înțelegeam mai nimic. Chiar așa de diferit e animeul de manga? Așa am observat și la Zero Two (Darling in the Franxx) și la mai multe animeuri.

3 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Din cauza asta numarul de cititori de manga-uri a crescut. Deoarece anime-ul nu rerspecta intodeauna povestea originala. + Din cauza asta am renuntat sa mai vizionez anime-uri.

| Simpatic a răspuns:

Normal ca poate diferi, e ca si cum ai face un film dupa o carte, filmul nu e conditionat sa respecte cartea 100 % si pentru ca uneori nu se poate, astfel ca se modeleaza dupa cum vrea ba scenaristul, ba regizorul etc

| EllaAndreea1655 a răspuns:

Da, manga poate are acelasi punct de plecare sau acasi subiect, dar foarte putin lucruri se aseamana deoarece manga este alta poveste