| Ionut659 a întrebat:

TPU am terminat zero two sezonul 1, va mai exista sezonul 2? Aș vrea o continuare că nu aș vrea ca totul să se termine!

5 răspunsuri:
| AlexAL275 a răspuns:

Da, va mai exista, se anunțase acum o vreme că ar face o continuare la el, acum nu știu sigur. Chiar sunt curios cum ar arată continuarea lui.

| Ionut659 explică (pentru AlexAL275):

Și eu, nu înțeleg cum ar putea continua povestea dar trebuie! Dacă nu o vor continua măcar să facă alt final, nu este cel mai potrivit! Mai bine vedeam doar episoadele care nu au legătură cu finalul.Eu cred că finalul a stricat tot farmecul seriei! Hai să fim serioși, cine credea că la final zero two și Hero vor fi împreună dar pe bune ci nu zero two să fie robotul ăla și hero să îl controleze. Și ăștia zic că e final fericit că ei au murit dar împreună, e stupid! Poate sezonul 2 va fi mai bun. Până acum fără final serialul e de nota 10 dar cu final un 9.50, cel puțin așa zic eu. Poate că în al doilea sezon vor reveni pe pământ cu ceilalți, asta îmi doresc eu dar nu tine numai de mine ce se va întâmpla în sezonul 2, toți avem așteptări mari de la sezon 2 și sper ca ele să fie îndeplinite!

| AlexAL275 a răspuns (pentru Ionut659):

Nu totdeauna este un final fericit sau bun. Mie mi-a plăcut finalul, merge a continuare. E și normal ca unora să le placă și altora nu. La câte anime-uri am văzut pot să zic că-i un final foarte ok, poate să încheie acolo sau să fie o continuare.

| Ionut659 explică (pentru AlexAL275):

Da, acum sunt mai împăcat, am citit finalul din manga și parcă e mai bun după părerea mea:
https://read.mangabat.com/read-jk41133-chap-60

Acum sunt la început cu animeurile și cred că mă voi obișnuit cu astfel de finaluri și dacă e caut finalul în varianta manga. Oricum acest anime ma făcut fericit chiar dacă are un final mai rău. Din câte am citit...finalul ar fi fost făcut în grabă, cel puțin așa zic ei.
Am mai căutat pe google ieri din curiozitate "how many episoade have Darling in the Franxx season 2" și am găsit ceva interesant. Spunea că va avea undeva la 26 de episoade și că va fi lansat vara asta. Acum eu sunt fericit și cu un singur sezon, eu zic că e de ajuns. Deja este perfect, se vede că a fost lucrat mult la el și de calitate video și stilul lor de a face animeuri nu mai zic. Asta aș căuta, animeuri care să arate bine și să fie ușor de înțeles.

| AlexAL275 a răspuns (pentru Ionut659):

Din punct de vedere al animației, eu cred că Tokyo Ghoul și Fate: Stay Night sunt cele mai bune aici. În general, cei de la ufotable, adică cei care fac seria Fate sunt cei mai buni pe animație părerea mea.