| Ionut659 a întrebat:

TPU azi am terminat animeul Darling in the Franxx și am multe întrebări și nelămuriri.
Ce s-a întâmplat cu zero two și Hero?
Se vor mai întoarce la prieteni lor?
Va mai apărea sezonul 2?
02 și Hero practic la final s-au întors sub forma unor copii care arată exact ca ei când erau mici, cel puțin la Hiro pot zice asta.
În sezonul 2 hero și 02 vor fi spiritele sau copii?
De ce finalul trebuia să fie așa, mai trist?
Toate clonele lui 02 (cei 9) au murit?
Cum de a rămas 02 conectată la acel robot și de ce nu a mai putut să se deconecteze de la el? Ce trebuia să îi facă?
Oare cartea aia desenată de 02 arată trecutul și viitorul lor? Dacă da, ce se întâmplă dacă cineva desena altceva în carte? Dacă desena un final în care cei doi se întorceau acasă.
Oare în sezonul 2 (dacă va fi creat vreodată...) vom află toate răspunsurile la întrebările noastre? Va exista măcar sezonul 2?

3 răspunsuri:
| BilaRomânească a răspuns:

Sezonul 2 nu o sa mai existe deoarece anime-ul a acoperit deja toata manga. Pentru multi fani sfarsitul a fost unul mediocru sau chiar sub medie.
Din cate am auzit end-ul la manga ar fi fost mai bun: https://read.mangabat.com/read-jk41133-chap-60

| Ionut659 explică (pentru BilaRomânească):

Wow,asta chiar doare! Un anime așa de bun și renumit să aibă un final sun mediocru?! Eu aș vrea măcar să schimbe ultimul episod! Mă apuc de manga de acum, poate e mai bine

| BilaRomânească a răspuns (pentru Ionut659):

Cam asa sunt toate anime-urile te dezamagesc fix la final... si te mai lasa si cu mii de intrebari