| Ionut659 a întrebat:

TPU îmi puteți recomanda niște animeuri asemănătoare lui Darling in the Franxx?

Răspuns Câştigător
| EllaAndreea1655 a răspuns:

Aici ai intrat pe domeniul meu, iti pot recomanda cateva foarte bune si care au anumite asemanari cu acel serial?:
-Attack on titan(e genial, despre omenire si supravietuire si dedicare)
-Akame ga kill(asta e despre supravietuire intr-o lume corupta, la fel de genial)
-Fairy tail(in mare despre lupte si ajutarea la o lume mai buna)
-Satsuriku no tenshin (e despre cat de chinuitoare poate fi viata unora dar atat de frumoasa daca poti iesi la suprafata)
Yosuga no sora(e mai ciudat putin dar se aseamana cu Darling la un anumit subiect)
Kuzu no honkai (despre cum sa inveti sa intelegi sentimentele celor din jur)

| Ionut659 explică (pentru EllaAndreea1655):

Hmm,cred că am să mai stau puțin să mă gândesc, Darling in the Franxx a fost un anime foarte bun dar ma făcut să îmi pun atâtea întrebări... unde au ajuns Hero și Zero Two? Ce s-a întâmplat.cu ei? Se vor mai întoarce la prieteni lor? Oare la episodul 24 se termină toată povestea lor? Va exista un alt sezon cu aceleași personaje? Va fi mai bun ca primul sezon? Și multe întrebări care mă frământă și cred că am luat-o și eu cam prea tare cu animeurile, am văzut tot animeul ieri o parte și azi l-am terminat și cred că trebuia să încep mai ușor sau să încep cu un anime mai ușor de înțeles. Mulțumesc pentru recomandări!

| EllaAndreea1655 a răspuns (pentru Ionut659):

Asa e umul foarte bun, la care sfarsitul lasa loc liber diferitelor interpretari, sezonul 2 a fost anunt dar ne asteptam la o premiera undeva in 2022 sau 2023. Iti recomand sa o iei mai usor si za urmaresti mai putine episoade in timpul zilei, te tine mai cu sufletul la gura asa si mai emotionat. Oricum si ascesta este unul usor de i teles, dar si cele recomandate de mine sunt usor de inteles.

| Ionut659 explică (pentru EllaAndreea1655):

Mulțumesc dar nu va exista sezonul 2 din câte am înțeles, ar fi o șansă foarte mică să se facă. Mai bine ei și-ar vinde drepturile de autor comunității pentru a face comunitatea ceva cu acest anime, cel puțin așa cred eu.

4 răspunsuri:
| CtBogdan a răspuns:

Vampire knight