| AlexValentinn a întrebat:

Un film care iti reduce depresia si anxietatea?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate filmele de comedie si dragoste cu final fericit iti reduc depresia si-ti imbunatatesc vizibil starea de fericire si liniste sufleteasca.

Nici filmele cu batai nu sunt recomandate, deoarece iti "ridica" nervii creiandu-ti o stare de incordare si tensiune, care in final se adauga depresiei si in loc sa te relaxezi si sa te linistesti te tulbura mai rau.

Cand ai probleme cu depresia si anxietatea nu este recomandat sa asculti muzica trista, sau sa privesti filme triste, fiindca te intristeaza si mai rau si-ti adanceste depresia.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Filmele cu Louis de Funes, le găsești pe You Tube.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nicky Larson and cupids perfume - City Hunter (2018) :https://www.imdb.com/title/tt8523334/

Liar Liar (1997): www.imdb.com/title/tt0119528/
Deadpool (2016): www.imdb.com/title/tt1431045/

| Zuzu1991 a răspuns:

In afara de raspunsurile de mai sus
in afara de CEA MAI GENIALA comedie pe care am vazut-o vreodata: Down Periscope (comedie "serioasa", nu parodie sau alta TAMPENIE de gen Stan si Bran, unde actorii si-o iau in fata de la o placinta, tort, sau alta aberatie care ii fac sa arate ridicoli care pentru unii e echivalent cu amuzant)

orice, orice, ORICE, ORICE
O R I C E
film Disney, fara nici o exceptie... OARECARE

SINCER, chiar nu stiu nici un film Disney care sa nu te faca sa te simti macar "putin" mai bine ca traiesti... SINCER chiar nu stiu!

iar apoi mai e "Is a Wonderful Life"
https://www.imdb.com/title/tt0038650/
moama ce rupe mufa depresiei SI trei dinti din fata :P

| Apokales a răspuns:

Harry Potter, Piratii din Caraibe sau orice film care-ti hraneste fantezia si te face sa uiti ca traiesti pe pamantul asta.

| Invictusman a răspuns:

Let's ne cops
Nu te pune cu zohan

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Rush hour https://m.imdb.com/title/tt0120812/
Pe moment ajută,un film bun,muzica,ieșitul în aer liber,o activitate pe care să o faci cu drag. Însă ca să te vindeci cu adevărat nu ai nevoie decât să te analizezi tu pe tine,să cauți în interiorul tău, doar tu personal cunoști cauza tristeții tale.Doar tu ști ce te deranjează,ce te frământă, fi sincer în primul rând cu tine apoi cu cei din jurul tău și eliberează-te de această "povară".

| Dintrebare a răspuns:

Orice comedie ar putea ajuta sa uiti de despresie pentru 2 ore. Dar de ce nu cauti o rezolvare a problemei, cum ar fi mersul la psihoterapie?

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Iti recomand asa...
-The Hot Chick
-Dumb and Dumber
-Dumb and Dumber 2
-American Pie(seria, dar decat primele 4 filme)
-The Animal
-Ace Ventura(Detectivul lui Peste)
-Ace Ventura(Un nebun in Africa)
-Bruce Almighty
- Un gigolo de 2 bani
-2 Pupeze Albe
-The Intouchables(varianta in franceza cu Omar Sy).
Toate filmele pe care ti le-am sugerat m-au facut sa rad, acum depinde de gusturile fiecaruia, si pana la urma cam de asta ai nevoie ca sa iti mai reduca depresia si anxietatea daca la psihoterapeut nu vrei sa te duci.Vizionare Placuta! P.S. Dupa ce le termini de vizionat pe acestea, poti sa imi scrii in privat si iti mai ofer un top. Ceau!

| serenityxx a răspuns:

încîlcit
minion
utopiezoo

| RasfoiescPeNet a răspuns:

Eu as zice ca depresia se trateaza la medic...
Nu te juca cu asfel de simptome.
Filmele pot ajuta dar vezi niste vitamine te pot ridica

https://www.mediculmeu.com/......rvoasa.php

| Cucumberus a răspuns:

Yes Man - comedie cu Jim Carrey. cred ca se potriveste exact pentru ce vrei tu.