| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Un serial sau hai si un film cu un personaj complex, misterios? big grin
De exemplu Dexter... Am vazut si Breaking Bad, Prison Break, SPN, Lost(mmm, aici au fost chiar mai multe personaje complexe)

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

American crime story, the mentalist, hannibal, bates motel, mindhunter. personaje complexe găsești în toate filmele și serialele care se respectă cât de puțin

| LPCTSTR a răspuns:

Poate Grimm, Lucifer sau sense8; sau Now you see me 1/2.

| Sn4k3 a răspuns:

Peaky Blinders
Taboo
Deadwood
Luther
Carnival Row
The Blacklist
The Punisher

| Bizon95 a răspuns:

The Big Bang Theory... Sheldon? rolling on the floor

| Ineys a răspuns:

Lucifer si vechiul, nemuritorul Supernatural, care are multe personaje fiecare bine conturate si definite.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Ineys):

SPN=Supernatural...

| Yurisa a răspuns:

Lucifer? big grin Casa de Papel

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Yurisa):

Casa de papel nu m-a prins si Lucifer, fara suparare, dar e un serial mediocru... Am vazut primul sezon si putin din al doilea si am renuntat. Da, e un personaj comic, dar nu pot spune ca si complex.

| Ineys a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Intr-adevar, Lucifer nu e foarte complex, dar te pune pe ganduri ( mai ales daca esti un crestin convins ). Ideea serialului e faina totusi. Sa compari relatia dintre divinitate si om cu relatia dintre tata si fiu.

| Yurisa a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Primele doua sezoane nu au fost pe bugetul Netflix. E un personaj complex daca te iei si dupa personajul marvel dupa care a fost inspirat. Casa de papel e ok laughing mai recomand TABOO, am vazut sugerat in comentarii. Are un singur sezon dar e interesant

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandrionelu a răspuns:

The mentalist.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Alexandrionelu):

Cred ca e exact ceea ce caut, acum il incerc big grin

| morfeo a răspuns:

Hannibal Rising, The book of Eli, The Call.
Sunt niste filme geniale, sper sa-ti placa.

| EMKing a răspuns:

Salut, uite cateva pe care le-am urmarit eu, in afara de cele vazute de tine, sper sa iti placa vreunu laughing :

Elite
Casa De Papel
Tower Prep
How to sell drugs online fast
El reculso
Narcos
Riverdale
Lucifer
Sex Education

Momentan doar astea imi vin, btw, sunt toate pe Netflix.

| Darky000 a răspuns:

Iti sugerez : The grimm, Teen wolf, Animal Kingdom, Lucifer, The walking dead, Fear the walking dead,...

| AncuxD a răspuns:

Black List!

| Annet1237 a răspuns:

The vampires daires