| ekkk a întrebat:

Unde pot gasi un film cu povestea lui Iisus? as vrea sa fie bun filmul si cu toata poavestea, daca se poate sa fie si claritatea decenta

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mie, cel mai mult mi-a plăcut Jesus of Nazareth (1977) cu Robert Powell.
http://www.cinemarx.ro/filme/Jesus-of-Nazareth-Iisus-din-Nazaret-14755.html
Mai vezi și Jesus (1999), ori The Passion of the Christ (2004)... Însă, filmul în care a jucat Robert Powell redă cel mai bine/detaliat, atmosfera acelor vremuri.

2 răspunsuri:
| tintareco a răspuns:

Dacă mai ai puţintică răbdare, în curînd, pe 90% din posturile de tv româneşti, dorinţa ta va fi împlinită.