| anonim_4396 a întrebat:

V-ati uitat la Titanic pe Pro tv?
Ce parere aveti despre film?
Voi credeti ca povestea dintre Rose si Jack este adevarata?
Intreb asta pentru ca multi spun ca da altii ca nu, am gasit si variante ca: doar numele Rose si Jack au fost inventate dar povestea este adevarata. Nu mai stiu ce sa cred.

6 răspunsuri:
| alexy a răspuns:

Sincer nici eu, dar totusi cred ca James a inventat povestea lor de dragoste pentru a fi mai interesant filmul. Oricum daca a fost adevarata povestea dintre cei doi, atunci Titanic clar le-a schimbat vietile.

| βσσblėėŝ a răspuns:

Buna'!=]
pai da m-am uitat; xe foarte frum filmu; x
si in legatura cu povestea...
hmmm.:-snu cred ca e adevarat.
desi e posibil sa fi fostbig grin
n'avem cum sa stim daca e sau nu adevarataoh go on
nu cred ca e dar e posibil sa fie si adv.nu stiu eu nu credbig grin

| ramona30 a răspuns:

Cu siguranta acea poveste nu este reala. Filmul a fost facut pe baza unui scenariu scris de un scenarist. Singurele aspecte reale in acel film sunt: aspectul Titanicului, povestea scufundarii si numele vipurilor prezente pe vas.

| ღBoomCandyღ a răspuns:

Filmul a fost realizat dupa o intamplare reala la fel numele rose si jack sunt inventate dar ti-am spus s-a intamplat acest film in realitate sa il realizeze a costat miliarde cel mai tare film pentru ca e real intra pe despre filmul titanic si vei afla mai multe fundita?

| alinutza90 a răspuns:

Eu cred ca este adevarata...mai ales ca au existat vreo 1000 de supravietuitori...si majoritatea am inteles ca au vorbit despre ei;

| alex4532 a răspuns:

Este adevarata povestea dar numele lor sunt false stra stra stra stra bunica mea a fost pe titanic