| CursedLover a întrebat:

Vă rog să mă ajutați! Tot caut un film și nu mai știu cum se numește! Pe scurt: sunt vreo 6 sau 7 filme într-unul singur. Gen 6 sau 7 părți de scurt-metraj(Cam 10-20 de minute fiecare) în care e vorba de diferite lucruri.
Vă pot spune doar câteva părți de care îmi amintesc ca să mă puteți ajuta.
Într-una din părți e vorba de un om care avea în fund ceva gen un extraterestru care ieșea că un vierme și îi mușca de față pe ceilalți.
Altă parte e vorba de un criminal care omora toți oamenii care purtau buline.
Și mai era o parte în care un om se muta într-o casă și era desenat pe jos cu creta o formă de animal, ei și el își dăduse seama ca dacă punea animale moarte(de acea forma) pe desenul respectiv podeaua le înghițea iar lui îi venea inspirația de a compune, va rog să mă ajutați.

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Zona Crepusculara (Twilight Zone).

| CursedLover explică (pentru doctorandus):

Nu este acesta îmi pare rău! Știu că se numea într-un fel povești de seară sau ceva și după cum am mai spus erau 6 filme într-un film cum ar veni, dar am cautat pe net și nu se numea așa...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pare un film destul de aiuristic.
Știu unu' la fel, cu șase povestiri, care e in același stil descris de tine, și pe care o să-l adori dacă iubesti genu'.
Cel puțin, eu nu l-aș viziona a doua oară. :)

Wild Tales (spaniola: Relatos salvajes) 2014
http://en.wikipedia.org/wiki/Wild_Tales_(film)

| CursedLover explică (pentru floresdemayo):

E foarte aiuristic! Merci, sincer am văzut acest film când îl rasfoiam pe al meu, dar vreau mai întâi să-l găsesc pe al meu. Am mai gasit un film datorită vouă și vreau să îl găsesc și pe ăsta?

| floresdemayo a răspuns (pentru CursedLover):

Știu că vrei să-l găsești. Vezi si:
Body Bags (1993)- il găsesti integral pe Youtube.
http://en.wikipedia.org/wiki/Body_Bags_(film)
http://www.youtube.com/watch?v=HlYsDossyUc

| faramatania a răspuns:

Referitor la prima parte: cu extraterestrul gen vierme, acesta este un film comedie-horror, din ce-mi amintesc eu, Bad Milo (2013)
https://www.cinemagia.ro/filme/bad-milo-582245/
Pt celelalte părți, dacă nu greșești (denumindu-le așa, ca făcând parte dintr-un întreg film) vezi aici, la categoria filme antologie, poate vei găsi ceva:
https://www.imdb.com/list/ls000538864/
Îți mai recomand și Masters Of Horror (2005–2007)

| CursedLover explică (pentru faramatania):

Am vazut si trailerul de la Bad Milo cand cautam filmul, dar ti-am zis sunt strict scurt-metraje diferite in acelasi film!