| cristina_9742 a întrebat:

Vreau sa fac un desen animat si nu stiu cum, cine imi spune si va merge primete funda...

Răspuns Câştigător
| FollowTheLight a răspuns:

Un desen? Animat? Serios? Pffff...e greuuu! Nu prea ai cum stii? Dar uite niste sfaturi!
1.Alegeti o poveste despre ce vrei tu sa fie(zane, copii, animalute etc.)
2.Gaseste pe cineva ft bun la desen care sa te ajute cu personajele( nu vrei sa arate ca niste mutanti in loc de iepurasi)
3. Daca esti mai experimentata cu calculatoarele, foloseste un program de facut animatii.
4.Asa poti realiza personajele in miscare http://www.metacafe.com/watch/1935927/how_to_make_your_drawings_move/
5.E foarte multa munca pentru asa ceva deci succes!;)

1 răspuns:
| tagastatud_6576 a răspuns:

Eu vreau sa primet funda happy. Pasul 1 : Cauti telecomanda Pasul 2 : Deschizi Tv-ul! Pasul 3 : Selectezi din grila de programe : Disney Chanel, Minimax, Animax, Cartoon... si alte minuni de astea. Pasul 4 : Ia-ti popcorn, Pasul 5 : Uita-te al Tv si alsa naibii Desenul aniamt ca nu o sa iasa in veci!