| TbW a întrebat:

Vreau să îmi fac cont Netflix și cand bag cardul ( am decat 10 lei pe el) zice ca sunt fonduri insuficiente... De ce face asa daca zic ca prima luna e gratis?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, mai pui ceva bani in cont, ca ei sa vada ca ai suficienti bani in card si ca esti client serios cu intentii bune de plata, sa-ti permita sa faci contul.
Probabil trebuie sa a vreo 10 dolari americani in cont, adica vreo 40-45 de lei, ca sa te lase sa adaugi cardul si sa finalizezi contul.
Cu 2 zile inainte sa se termine luna, ceri anularea contractului si ei nu-ti iau nici un ban din card.

4 răspunsuri:
| Mario_Alexandru_1996 a răspuns:

Deoarce ar trebui sa ai pe el macar sa platesti o luna, asta doar sa se asigure ei, dar poti fi smecher si iti inchizi contul dupa luna gratuita si sa iti faci cont din nou cu acelasi card.
Funda?

| TbW explică (pentru Mario_Alexandru_1996):

Pai cum sa fac cont daca nu imi dau voie cu cardul ăsta? Altul nu am.

| Mario_Alexandru_1996 a răspuns (pentru TbW):

Pai mai pune diferenta de bani pana la un abonament

| Violleta2022 a răspuns (pentru TbW):

In primul rand, mai pui ceva bani in cont, ca ei sa vada ca ai suficienti bani in card si ca esti client serios cu intentii bune de plata, sa-ti permita sa faci contul.
Probabil trebuie sa a vreo 10 dolari americani in cont, adica vreo 40-45 de lei, ca sa te lase sa adaugi cardul si sa finalizezi contul.
Cu 2 zile inainte sa se termine luna, ceri anularea contractului si ei nu-ti iau nici un ban din card.

| Jurjut_Oana_1999 a răspuns:

Ca sa primesti o lună gratis trebuie prima data sa plătești o lună gen una + una gratis, altfel nu poti primi luna gratuită.Ei vor treaba bani pentru o lună iar tu primesti două luni asa functioneaza.