| Corleone123 a întrebat:

Vreau sa ma uit la filmul "The Hobbit ".Imi spune-ti si mie care e legatura dintre Lord of the rings si The Hobbit? Trebuie sa ma uit prima data la The lord of the rings ca sa inteleg povestea din celalalt film? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

The lord of the rings incepe cu petrecerea de ziua de nastere a lui Bilbo Baggins, el are deja inelul inelelor, il cunoaste pe Gandalf, Gollum plange dupa inelul pierdut, in The Hobbit si urmatoarele doua filme o sa fie tot ce s-a intamplat inainte sa fie petrecerea lui Bilbo. Avand in vedere ca din trilogia The Hobbit a aparut abia primul film, al 2-lea urmand sa apara luna asta si al 3-lea prin decembrie 2014, banuiesc, nu are rost sa te uiti doar la prima parte din The Hobbit, ai intelege ceva, dar nu mare lucru, apoi vezi The lord of the ring, apoi a 2-a parte din The Hobbit, si anul viitor a 3-a, dar poti vedea The lord of the rings linistit, o sa intelegi tot, apoi The Hobbit.

2 răspunsuri:
| ionutzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Stapanu inelelor e un film f frumos toate partile da are legatura uitate ca nai ce sa pierzi e super filmu mie mi-a placut

| Rotaru_George_1979 a răspuns:

Deci the hobbit il cauti pe google(The Hobbit subtitrat in romana caci nul gasesti dublat)Asa deci, este o carte The Hobbit in care incepe povestea(Lord of the rings este dupa cartea asta)Hobbitul este un fel de pitic care pleaca intr-o aventura sa caute comoara unor Elfi, si sa omoare un dragon.Pe drum,Ramine blocat intro pestera deoarece ei sa-u luptat cu goblinii,si gaseste un inel cel facea invizibil. Apoi dupa asta nepotul lui Bilbo, hobbitul, Frodo, Obtine inelul de la bilbo si trebuie sa il distruga. Daca vrei sa experientezi toata povestea ar trebui sa vezi toate filmele, dar eu ti-as recomanda sa citesti cartile:
1-Hobbitul
2-Stapinul inelelor in 3 vlm.