| popularakinder a întrebat:

Vreau sa ma uit la niste filme de groaza dar nu mai stiu nici unul. Imi puteti recomanda unul foarte foarte de groaza? Dau funda. Dati-mi si link-ul.

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Alege

Paranormal activity(1 si 2)-(celelalte parti sunt lamentabile, te uiti la ele doar daca vrei sa afli neaparat povestea)
REC(doar unu si doi)
El orfanto
Silent hill
The Messengers
The Tunnel
Blair witch project(doar prima parte)
The Others
The Exorcism of Emily Rose
Ju-on( The Grudge in varianta americana)
Ringu( originalul variantei americane The Ring)
The omen(originalul)
The Exorcist(originalul)
The Haunting in Connecticut
The Awakening
The Woman in black
Insidious
Devil
(Room) 1408
The Uninvited
Suspiria
The Shining
Nosferatu
The Strangers
Dead Birds
Tale of two sisters
Intruder
The Hills Have Eyes
The Strangers
The Ruins
(The)Last House on the Left
Grave encounters
The Innkeepers
The Unborn
The Ward
The Possesion
The Amytiville Horror
The Descent(doar prima parte)
I spit on your grave(asta este mai slasher deci sunt scene explicite)
V/H/S
30 Days of night
Identity
Sinister
I saw the devil
Ils
Haute Tension
Case 39
Dark Water
Session 9
Darkness Falls
Calvaire (slasher)
The Abandoned
28 weeks later( zombi)
28 months later(continuare 28 weeks later)
Dawn of the dead(zombi)
Eden Lake (thriller)
Amusement
Shutter(originalul asiatic 2004)
The Conjuring(nu e genul care sa te sperie daca esti obisnuit/a cu genul, dar are o poveste interesanta)
P.S. Pentru cei care vor sari zicand ca au mai vazut aceasta lista la alti utilizatori, aceasta este lista mea (care intr-adevar mai este folosita si de altii) pe care o completez doar cu filmele pe care eu le consider demne de vizionat ale acestui gen. Deci nu vanez funde nu sunt disperat dupa funde, am destule, asadar nu "fur" lista nimanui. Fac aceasta precizare pentru a nu repeta acelasi lucru de mai multe ori