| Gg1o984 a întrebat:

Vreau si eu o lista cu anime-uri 16 ani+, va rog!

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Hentai(anime p♡rn)/Ecchi(are tenta se. xuala)

Prison School(comedie,ecchi)
Highschool DxD(comedie, actiune, ecchi)
Hatsu Inu the Animation(hentai)
Oni ChiChi(hentai)
Kanojo x Kanojo x Kanojo(hentai)

Horror

Parasyte(posibil preferatul meu din aceasta categorie)
Another
Corpse Party
Higurashi(asta e mai mult sadic decat horror)
Berserk(asta are de toate, posibil unul dintre cele mai bune anime-uri pe care le-am vazut)

Psihologic

Monster(este cel mai bun anime psihologic, genial.Mai bun la aceasta categorie si decat Death Note)
Rainbow
Ergo Proxy

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackRose03):

De Berserk am si uitat, am vazut dor nu tot m-am luat cu altceva, de fricã cred laughing si este 18+ horror nu amarât de hentai.

| BlackRose03 a răspuns (pentru anonim_4396):

La ce ep ai ajuns? Manga citesti?
Ar trebui sa-l continui,e genial, in special partea aia cand iubita lui ii v|olata de vreo 20 de demoni laughing (20 in manga ca in anime ii doar 1 sad )

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Black Lagoon
From the new world
Rainbow; nisha
Monster
Terror in resonance
Garden of sinners
Ergo proxy

Iti recomand lagoon si rainbow/monster, celelalte trebuie sa fi mai dus cu zaharelul.

| PumpkinDoll a răspuns:

Mai bine zici direct ce vrei:Shonen, Romance, comedy, horror si ce mai era

| Gg1o984 explică (pentru PumpkinDoll):

Orice gen, doar ca nu vreau ceva chiar pentru copii...

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Gg1o984):

Pentru copii insemnand?

| AlexDarius3 a răspuns:

Am sa iti dau si 18+ani si 16+ani si 13+ani dar nu cred ca este vreo problema:
Shingeki no Kyojin Attack on Titan
Tokyo Ghoul
Noragami (care m-a facut sa rad cu lacrimi)
Noragami Aragoto (si el dar mai putin)
Kurokuza
Sword Art Online
Akame ga Kill
Trinity Blood(cu vampiri)
One Punch Man (si la el am ras cu lacrimi)
Fate Zero

| PumpkinDoll a răspuns (pentru AlexDarius3):

Mama ce faina a fost scena aia cu Yato in underworld cand nu ii stiau aia numele adevarat si saracutul isi pierduse speranta dar oarecum era impacat cu asta si dintr-o data la strigat Hyory(nu mai stiu cum se scria)Si se uita in sus si zambea, daca imi amintesc eu bine?

| AlexDarius3 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Mi-au ramas in minte momentele cu Yukine si gandurile lui perverse.

| AlexDarius3 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Si mai ales alea cu Kofuku.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru AlexDarius3):

Alea cand s-o bagat in pat cu Hyory, cand o smanglit skateboard-ul ala, cand a facut ce facut de era sa il omoare pe yato si a recunoscut tot cand l-au prins aia in cercul ala sau ce era si a inceput sa planga si sa recunoasca tot si dupa o venit yato si a spus vrea sa il mai strige inca o data sad si alea mi-au placut.A da si la final cand a renuntat la Nora si era ceva gen ''I'm not Yaboku anymore, my name is Yato''

| PumpkinDoll a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Am scris ''sa recunoasca'' de 2 orirolling on the floor

| BlackRose03 a răspuns (pentru AlexDarius3):

Anime-urile pe care le-ai mentionat sunt foarte bune, mi-au placut nespus, dar nu sunt pentru 16/18+
Cel care a pus intrebarea cauta ceva pentru adulti/"copii mari" si doar anime-urile horror/hentai/psihologice se incadreaza in ceea ce cauta.