| fasolefasole a întrebat:

Vreau si eu sa gasesc doua filme, daca ma puteti ajuta.
Primul film este vorba despre o femeie care locuia singura si era stalkerita si abuzata si filmata de un barbat care fugea prin peretii blocului si ea se trezea mereu fara idee de ce s-a intamplat. Este un gen thriller.

Al doilea, este vorba de un asasin care ingropa un cadavru si un baiat i-a facut poza, baiatul a fugit pana in cabana unui soldat, unde devine detinut al asasinului si ocupa parterul casei, iar la etaj este soldatul si aici incepe un thriller si un suspans mare fiindca amandoi se tatonau, nestiind cate gloante mai are fiecare.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sper să fie ce cauți:

1. The Resident (2011) https://www.cinemagia.ro/filme/the-resident-32149/

2. Standoff (2016) https://www.imdb.com/title/tt3703908/

3 răspunsuri:
| DanaDaniellllla a răspuns:

Primul film este american sau corean?

| fasolefasole explică (pentru DanaDaniellllla):

Ambele filme sunt americane, thriller, suspans. Din ce imi mai aduc aminte, fata respectiva incepea sa aiba flashbackuri cu ce se intampla cand dormea si usor, usor, parca si cu ajutorul unui politist a reusit sa afle misterul