| DougPacatulDragonului a întrebat:

Vreau si eu un anime bun gen... Attack on titan, Naruto, Bleach, Tokyo Ghoul, 7 Deadly sins...
Vreau un anime ce seamana cu astea. Magie Over Power daca intelegeti. ceva Hard

3 răspunsuri:
| Adyy5 a răspuns:

Incearca My Hero Academia, cred ca o sa-ti placa

| Kuurochin a răspuns:

Oh, insfarsit o intrebare despre anime, ok deci, am cate ceva sa iti recomand :
Mahouka Koukou No Rettousei - aici sunt niste batalii foarte misto, sunt lupte de magie si hand to hand combat dar inca nu e terminat, are si film dar ala a fost cam plictisitor dupa mine deci sa ai asta in minte daca vrei sa il incerci.
Fairy Tail - in asta este vorba despre vrajitori, demoni si toate cele, are 270 si ceva de episoade si cateva filme + ca o sa mai apara un sezon in toamna asta, la inceput e plictisitor dar crede-ma ca devine foarte interesant.
Shingeki No Bahamut​​​​​​​ - dragoni, zei, demoni, magie, sword fights laughing, un pic de comedie, eu zic ca merita sa te uiti.
Cam la astea m-am gandit care sa semene cu cele spuse de tine dar probabil mai sunt de care am uitat, daca esti interesat poti sa te mai uiti si aici https://ak.anime-kage.info/ak/membru/Kuuro, e profilul meu de AK si acolo am pus cam toate serile bune la care m-am uitat si poti incerca sa mai cauti si acolo.

| Kuurochin a răspuns (pentru Kuurochin):

Am uitat sa mentionez Black Clover, asta as putea zice ca seamana destul de bine cu Naruto doar ca e mai scurt si e on going dar e destul de genial big grin